Informacje

303 Squadron - ruszyła zbiórka na polską grę o Dywizjonie 303

... Katarzyna Dąbkowska

Wersja na PC jest już prawie gotowa.

303 Squadron - ruszyła zbiórka na polską grę o Dywizjonie 303 - obrazek 1

O grze Dywizjon 303 mogliśmy usłyszeć w grudniu 2016 roku. Teraz ekipa rodzimej firmy Movie Games powoli kończy prace nad grą. Wydanie tej produkcji będzie związane jednak z dodatkowymi kosztami, więc twórcy zdecydowali się na start kampanii na Kickstarterze. Do zakończenia projektu potrzebują jedynie 12 tys. dolarów kanadyjskich. Udało się już zebrać ponad 1/4 tej kwoty, a do zakończenia akcji pozostało jeszcze 39 dni.

303 Squadron, bo tak produkcja ma się nazywać, będzie opowiadało historię legendarnego Dywizjonu 303. Gracz będzie mógł podczas rozgrywki wziąć udział w powietrznych walkach. Prócz tego będzie mógł zająć się serwisowaniem maszyn znajdujących się na ziemi. Nie zabraknie również odniesień do historycznych wydarzeń znanych z czasów II wojny światowej.

Jeśli uda się zebrać wspomnianą kwotę, gra zadebiutuje w marcu tego roku na Steamie. Są jednak szanse na to, żeby pojawiła się również na Xboksie One oraz PlayStation 4. Aby udało się tego dokonać, musielibyśmy przekroczyć dwa progi – w przypadku wersji na Xboksa One musielibyśmy zebrać 175 tys. kanadyjskich dolarów, a dla wersji na PlayStation 4 – 220 tys. Poniżej znajdziecie zwiastun gry:

303 Squadron - ruszyła zbiórka na polską grę o Dywizjonie 303 - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?