Felieton

CI Games planuje zrealizowanie 3 projektów o wartości 100 milionów zł do 2020 roku

Małgorzata Trzyna, 09 stycznia 2018 13:05 2

Firma chce opierać rozwój o bardziej zróżnicowane portfolio tytułów.

Warszawskie CI Games ogłosiło pozyskanie kredytu na kolejne projekty. Finansowanie bankowe oraz własne środki wypracowane przez spółkę zostaną wykorzystane w celu zrealizowania trzech projektów do 2020 roku.

- CI Games jest obecnie w bardzo dobrej sytuacji finansowej, a prace nad naszą najbliższą premierą realizujemy ze środków własnych - powiedział członek zarządu CI Games Maciej Nowotny. - Zgodnie ze strategią, chcemy opierać nasz rozwój o bardziej zróżnicowane portfolio tytułów. Naszym celem w ciągu 3 lat jest inwestycja w minimum trzy istotne projekty o wartości ok. 100 mln zł łącznie, dlatego już od kilku miesięcy prowadziliśmy rozmowy dotyczące średnioterminowego finansowania bankowego, które właśnie zakończyliśmy podpisując umowę kredytową. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wypracowanego porozumienia z mBankiem o współfinansowanie naszych planów na najbliższe lata.

- Według naszej wiedzy, 'Sniper Ghost Warrior 3' był zdecydowanie największą globalną premierą polskiej gry ubiegłego roku pod względem osiągniętych przychodów. Jednocześnie sprzedajemy inne gry z naszego portfolio i generujemy dodatnie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej.

Obecnie CI Games zajmuje się produkcją taktycznego shootera oraz dopracowywaniem trybu wieloosobowego dla Sniper Ghost Warrior 3, który zostanie udostępniony 26 stycznia na PC, PS4 i Xboksie One. Z kolei dzięki odnawialnemu kredytowi powstanie Lords of the Fallen 2, ale nie rozpoczęto jeszcze produkcji tej gry.

CI Games tworzy własną platformę wydawniczą - United Label
Sniper: Ghost Warrior Contracts zapowiedziane, nie będzie to gra z otwartym światem
CI Games rejestruje znak towarowy Sniper Ghost Warrior Contracts
Defiant rozpoczyna od zera prace nad Lords of the Fallen 2
najnowsze