News

Mocny start PUBG na XOne. Milion w dwie doby

Patryk Purczyński, 18.12.2017 19:09 0

Po niebywałym sukcesie na pecetach PUBG wyruszyło na podbój Xboksa One. Gra zaczęła z wysokiego C, docierając do naprawdę sporej grupy odbiorców.

PlayerUnknown's Battlegrounds potrzebowało zaledwie 48 godzin by trafić do miliona graczy na Xboksie One. Produkcja studia Bluehole zadebiutowała na konsoli Microsoftu 12 grudnia w ramach programu Game Preview, w w ramach którego na platformie udostępniane są nieskończone tytuły. Co ciekawe nie tylko ta wersja zyskuje na popularności. Szał nie ustaje - a wręcz rośnie - na pecetach, gdzie w ciągu zaledwie kilkunastu dni przybyły trzy miliony nowych fanów.

Godne podkreślenia jest również to, że właścicieli Xboksa One od szybkiego zakupu PlayerUnknown's Battlegrounds na ich konsolę nie odstraszyły nawet rychłe doniesienia o kiepskim stanie technicznym portu. Najbardziej doskwierają spadki liczby klatek na sekundę. Jak odkryli jednak sami gracze, niedogodnościom tym można po części zaradzić samemu - poprzez wyłączenie wbudowanych funkcji nagrywania i udostępniania prowadzonej przez siebie rozgrywki. Nie zmienia to faktu, że zaistniałe kwestie wymagają rozwiązania systemowego. Twórcy będą musieli temu zaradzić - oby udało im się to jak najprędzej, by przypadkiem nie zablokować napływającej fali nowych fanów PUBG.

najnowsze