News

Port PUBG na Xboksa One z wyraźnymi problemami

LM, 13.12.2017 12:41 0

Jakość rozgrywki na konsoli Micorosftu pozostawia wiele do życzenia.

Powiązane z serwisem Eurogamer DigitalFoundry przeprowadziło interesujący test wydanej wczoraj na Xboksie One gry PlayerUnknown's Battlegrounds. Okazuje się, że największe bolączki pecetowych graczy, czyli niestabilne serwery i spadki płynności, udzieliły się także konsolowej wersji. Problemy zaczynają się już podczas oczekiwania na mecz, ale podczas niego wcale nie jest znacznie lepiej. O ile posiadacze najnowszej konsoli Xbox One X mogą cieszyć się ze znacznie atrakcyjniejszej oprawy wizualnej, to kwestia płynności wyświetlanych animacji prezentuje się niewiele lepiej niż na sprzęcie z 2013 roku. Jak zobaczycie na załączonym powyżej materiale, liczba FPS dla obu konsol utrzymuje się przeważnie poniżej 30, a na starszej konsoli miejscami może spaść nawet poniżej 15 FPS.

Ciężko określić, czy wpływ na wydajność gry ma jakość samego portu, czy liczba użytkowników dostępnych jednocześnie na serwerze, ale z pewnością bieżące wyniki nie zachęcą potencjalnych zainteresowanych do przesiadki na konsolową wersję.

PUBG ukaże się w finalnej wersji na PC już 20 grudnia. Do tej pory po produkcję studia Bluehole sięgnęło już ponad 25 milionów użytkowników platformy Steam.

najnowsze