Pecetowe Nioh: Complete Edition bez wsparcia dla myszy

Małgorzata Trzyna
2017/11/03 13:10

Jak podkreślają streamerzy, w Nioh zaimplementowano wsparcie dla klawiatury, ale dla komputerowego gryzonia już nie.

Pecetowe Nioh: Complete Edition bez wsparcia dla myszy

Premiera Nioh na PC zbliża się wielkimi krokami - wczoraj mieliśmy okazję obejrzeć gameplay-trailer, a nieco wcześniej ogłoszono świetną wiadomość - gra nie będzie zabezpieczona przez Denuvo. Teraz pojawiły się informacje o systemie sterowania, które mogą nieco ostudzić zapał: gra wspiera klawiaturę, lecz nie da się używać myszki; zalecane jest korzystanie z kontrolera. Informację tę podał streamer The Outerheaven Productions (inni streamerzy również potwierdzili te doniesienia):

- Nie ma M+K. Gra w ogóle nie obsługuje myszki. Do wyboru jest kontroler albo klawiatura. Żadnej myszki.

GramTV przedstawia:

Pozostaje liczyć na to, że problem zostanie rozwiązany przez modderów.

Poniżej znajdziecie 60-minutowy fragment rozgrywki z pecetowej wersji gry, przygotowany przez The Outerheaven Productions:

Nioh: Complete Edition ukaże się na PC 7 listopada. Edycja ta będzie zawierać podstawkę oraz wszystkie DLC.

Komentarze
11
Blackhand
Gramowicz
04/11/2017 19:02
Dnia 3.11.2017 o 15:04, MisioKGB napisał:

Spoko luz można jedną ręką chodzić używając klawiatury, a kamerę obracać gałką od pada. Nie robicie tak? /uploads/emoticons/smile.png" srcset="/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" title=":)" width="20" />

To już lepiej padem chyba grać :D. Nie gram na konsolach, ale podejrzewam, że lewa gałka - ruch, prawa - operowanie kamerą to standard? Bo grę w takim systemie na padzie wybaczyłem tylko Transformers: Devastation (choć i tak mnie krew zalewała, bo do tego kamera jest położona nisko i blisko postaci, przez co jak np. Shockwave odpali te swoje fajerwerki, to widoczność jest bliska zeru), bo żeby jednocześnie operować prawą gałką i A/B/X/Y to chyba koalą trzeba być (przez to rdzennie konsolowego Brutal Legend na K+M przeszedłem, podobnie OMD!, tam pada podłączyłem raz, po czym stwierdziłem "dziękuję, postoję").

Usunięty
Usunięty
04/11/2017 00:10
trancefresh napisał:

U mnie cokolwiek by to nie było jak nie ma pada to wylatuje od razu z procy, WSAD i gryzoń - NIE DZIĘKUJE.

Edytor tekstowy na pada :)

Usunięty
Usunięty
03/11/2017 21:08

Pady to najprecyzyjniejsze urządzenia na świecie, nie dziwi mnie brak wsparcia dla myszy. Gry strategiczne też powinny być pozbawione możliwości używania myszy. Tylko pady!
Trwa Wczytywanie