Informacje

PlayerUnknown's Battlegroungs zostanie zbanowe w Chinach?

... Katarzyna Dąbkowska

Grę zakupiło już 17 mln użytkowników Steama.

PlayerUnknown's Battlegroungs zostanie zbanowe w Chinach? - obrazek 1

PlayerUnknown's Battlegrounds zyskało ogromną popularność. Ostatnio pisaliśmy, że gra pobiła kolejny rekord na Steamie. Okazuje się jednak, iż PUBG Corp. może niedługo stracić jeden z największych rynków – Chiny. Wszystko przez tamtejszą prokomunistyczną politykę, która stoi, jak się okazało, w opozycji do treści przekazywanych w grze.

Z najnowszych raportów China Audio-Video and Digital Publishing Association wynika, że główne zamysły w grze mogą szkodzić młodym ludziom zamieszkałym we wspomnianym kraju. W raporcie można przeczytać, że zasady rozgrywki skupiają się wokół korzyści dla samego siebie, co w połączeniu z przemocą znacznie odbiega od podstawowych wartości socjalistycznych, norm moralnych i tradycyjnej kultury chińskiej. Jak twierdzą eksperci, są spore szanse na to, że lokalny rząd postanowi zbanować tę grę w swoim kraju.

Nie wszystkie wieści są jednak złe. Okazuje się bowiem, że grę zakupiło już 17 milionów użytkowników Steama. To naprawdę spora liczba. Przypomnijmy również, że PUBG aktualnie znajduje się w fazie wczesnego dostępu. Gra trafi również na konsole Xbox One.

PlayerUnknown's Battlegroungs zostanie zbanowe w Chinach? - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?