News

PlayerUnknown's Battlegroungs zostanie zbanowe w Chinach?

Katarzyna Dąbkowska, 31.10.2017 14:05 3

Grę zakupiło już 17 mln użytkowników Steama.

PlayerUnknown's Battlegrounds zyskało ogromną popularność. Ostatnio pisaliśmy, że gra pobiła kolejny rekord na Steamie. Okazuje się jednak, iż PUBG Corp. może niedługo stracić jeden z największych rynków – Chiny. Wszystko przez tamtejszą prokomunistyczną politykę, która stoi, jak się okazało, w opozycji do treści przekazywanych w grze.

Z najnowszych raportów China Audio-Video and Digital Publishing Association wynika, że główne zamysły w grze mogą szkodzić młodym ludziom zamieszkałym we wspomnianym kraju. W raporcie można przeczytać, że zasady rozgrywki skupiają się wokół korzyści dla samego siebie, co w połączeniu z przemocą znacznie odbiega od podstawowych wartości socjalistycznych, norm moralnych i tradycyjnej kultury chińskiej. Jak twierdzą eksperci, są spore szanse na to, że lokalny rząd postanowi zbanować tę grę w swoim kraju.

Nie wszystkie wieści są jednak złe. Okazuje się bowiem, że grę zakupiło już 17 milionów użytkowników Steama. To naprawdę spora liczba. Przypomnijmy również, że PUBG aktualnie znajduje się w fazie wczesnego dostępu. Gra trafi również na konsole Xbox One.

najnowsze