News

Zbiórka na The Good Life na Fig zakończona porażką - twórcy spróbują szczęścia na Kickstarterze

Małgorzata Trzyna, 15.10.2017 15:45 0

Dzieła Hidetaki "Swery65" Suehiro są interesujące, lecz to nie wystarczyło, by uzbierać 1,5 miliona dolarów na The Good Life.

We wrześniu informowaliśmy o starcie zbiórki na The Good Life - nowe dzieło Hidetaki "Swery65" Suehiro i jego studia White Owls. Główną bohaterką The Good Life jest Naomi, która musi spłacić ogromy dług. Naomi udaje się do angielskiego miasteczka, którego mieszkańcy przemieniają się nocą w koty. Tam znajduje ciało zamordowanej dziewczyny...

Nazwisko twórcy, znanego z Deadly Premonition czy D4 tym razem nie wystarczyło, by zebrać żądaną kwotę: po 40 dniach udało się zgromadzić mniej niż połowę potrzebnej sumy. Swery65 podejrzewa, że gracze mogli odnieść błędne wrażenie, iż The Good Life będzie niezbyt rozbudowane i zrealizowane w 2D. Innym powodem mógł być fakt, że choć Deadly Premonition było interesujące, pod względem technicznym grze było daleko do ideału.

Twórcy nie zamierzają się poddać i planują wystartować ze zbiórką jeszcze raz - tym razem na Kickstarterze. Prawdopodobnie tym razem poproszą o mniejszą kwotę, gdyż część funduszy otrzymają od partnerów, których nazw nie ujawnili.

najnowsze