News

Obsidian zrywa z Paradoksem. Pillars of Eternity II ma innego wydawcę

Patryk Purczyński, 21.09.2017 19:29 3

Pillars of Eternity II: Deadfire nie zostanie wydane przez firmę odpowiedzialną za dystrybucję "jedynki". Obsidian postawił na mniej znany ośrodek.

Versus Evil będzie odpowiadało za dystrybucję Pillars of Eternity II: Deadfire. Firma swoją działalność na rynku interaktywnej rozrywki rozpoczęła w 2013 roku i wydała m.in. serię The Banner Saga. Wygląda na to, że produkcja Obsidianu będzie największą pozycją w całym portfolio spółki. Mimo to studio zapewnia, że powzięło dobrą decyzję zmieniając partnera wydawniczego po pierwszej części (dystrybuował ją Paradox Interactive).

"Jesteśmy zaszczyceni mogąc pracować z Versus Evil przy Pillars of Eternity II: Deadfire, pierwszej kontynuacji naszej własnej marki, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy - skomentował krótko Feargus Urquhart, dyrektor wykonawczy i współwłaściciel Obsidian Entertainment.

Przypomnijmy, że Pillars of Eternity II: Deadfire zostało sfinansowane na Figu, gdzie zebrało 4,4 mln dolarów. Warto mieć również na uwadze, że to nie jedyny projekt, nad którym obecnie pracuje Obsidian Entertainment. Ten drugi jest nawet większy od PoE II.

najnowsze

Podczas E3 najwięcej pisano o Cyberpunku 2077!

Firma ICO Partners sporządziła raport dotyczący treści generowanych na portalach branżowych przez targi E3. Najwięcej uwagi skupiły na sobie Xbox i polski Cyberpunk 2077.