Informacje

Esport może pojawić się na Olimpiadzie w Paryżu

... Katarzyna Dąbkowska

Aktualnie trwają rozmowy w celu znalezienia porozumienia między organizatorami Igrzysk i esportowcami.

Esport może pojawić się na Olimpiadzie w Paryżu - obrazek 1

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że gospodarzem Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku będzie Paryż. Podczas imprezy czeka nas wiele sportowych emocji, ale być może zaskoczy nas nowa konkurencja – esport. Aktualnie nic jeszcze nie jest ustalone, choć już rozpoczęły się pierwsze rozmowy na ten temat.

Propozycję taką podał komitet odpowiedzialny za organizację Igrzysk w Los Angeles (które miało być gospodarzem Olimpiady w 2024 roku, ale po negocjacjach ogłosiło chęć organizacji Igrzysk w 2028 roku). Teraz rozmowy rozpoczyna również komitet z Francji. Powodem jest szybko rosnące zainteresowanie esportem wśród młodych ludzi.

– Musimy się temu przyjrzeć, ponieważ nie możemy powiedzieć 'To nie my. To nie jest związane z Olimpiadą'. Młodzież jest zainteresowana esportem i takimi sprawami. Przyjrzyjmy się temu. Spotkajmy się z nimi. Spróbujmy znaleźć wspólny język. Nie chcę mówić 'nie' od samego początku. Myślę, że dobrym pomysłem będzie komunikacja IOC z rodziną esportowców, by lepiej zrozumieć ten cały proces i to, dlaczego esport osiąga taki sukces – powiedział Tony Estanguet, współprzewodniczący komitetu z Paryża.

Nie wiadomo, jakie gry miałyby się pojawić na Igrzyskach. Rośnie jednak popularność turniejów Counter Strike: Global Offensive, Dota 2 i League of Legends. Przykładem może być turniej WSTI Gaming Party w Katowicach.

Najnowsze
Lubisz nas?