Esport może pojawić się na Olimpiadzie w Paryżu

Katarzyna Dąbkowska
2017/08/10 12:53
3
0

Aktualnie trwają rozmowy w celu znalezienia porozumienia między organizatorami Igrzysk i esportowcami.

Esport może pojawić się na Olimpiadzie w Paryżu

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że gospodarzem Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku będzie Paryż. Podczas imprezy czeka nas wiele sportowych emocji, ale być może zaskoczy nas nowa konkurencja – esport. Aktualnie nic jeszcze nie jest ustalone, choć już rozpoczęły się pierwsze rozmowy na ten temat.

Propozycję taką podał komitet odpowiedzialny za organizację Igrzysk w Los Angeles (które miało być gospodarzem Olimpiady w 2024 roku, ale po negocjacjach ogłosiło chęć organizacji Igrzysk w 2028 roku). Teraz rozmowy rozpoczyna również komitet z Francji. Powodem jest szybko rosnące zainteresowanie esportem wśród młodych ludzi.

GramTV przedstawia:

– Musimy się temu przyjrzeć, ponieważ nie możemy powiedzieć 'To nie my. To nie jest związane z Olimpiadą'. Młodzież jest zainteresowana esportem i takimi sprawami. Przyjrzyjmy się temu. Spotkajmy się z nimi. Spróbujmy znaleźć wspólny język. Nie chcę mówić 'nie' od samego początku. Myślę, że dobrym pomysłem będzie komunikacja IOC z rodziną esportowców, by lepiej zrozumieć ten cały proces i to, dlaczego esport osiąga taki sukces – powiedział Tony Estanguet, współprzewodniczący komitetu z Paryża.

Nie wiadomo, jakie gry miałyby się pojawić na Igrzyskach. Rośnie jednak popularność turniejów Counter Strike: Global Offensive, Dota 2 i League of Legends. Przykładem może być turniej WSTI Gaming Party w Katowicach.

Komentarze
3
Argael
Gramowicz
11/08/2017 14:13

Niby postęp i te sprawy, ale mimo wszystko...

Usunięty
Usunięty
10/08/2017 17:57

Nigdy nie miałem problemu z nazywaniem e-sportu sportem, but...

IMO średnio na Olimpiadę to się nadaje.

Usunięty
Usunięty
10/08/2017 14:00

Problem z e-sportem jest taki, że cięzko powiedzieć, co za 10 lat będzie istniało, nie wspominając już o tym, co będzie popularne.

To, że teraz ludzie grają w LOL, DOTA2 czy CS:GO nie ozacza, że w 2028 nadal będą grali, bo 10 lat w tej branży to kosmos.

Jeśli MKOL dogada się na zasadzie "przedstawimy gry 2-3 lata przed igrzyskami" to może coś z tego będzie, ale jeśli będzie podobnie, jak z innymi sportami, czyli na wiele lat do przoedu planują, to ciężko będzie się dogadać.
Trwa Wczytywanie