Informacje

Premiera Anthem dla EA i BioWare będzie "początkiem 10-letniej podróży"

... Małgorzata Trzyna

Gra ma zaoferować ogromny, otwarty świat, który pod względem wizualnym nie będzie ustępować grom ze światem podzielonym na mniejsze mapy.

Premiera Anthem dla EA i BioWare będzie "początkiem 10-letniej podróży" - obrazek 1

- Anthem to gra wieloosobowa, w której wraz ze znajomymi wyruszasz w podróż i wykonujesz zadania. Pracujemy nad nią od prawie czterech lat, a kiedy w przyszłym roku tytuł ten zadebiutuje, będzie to dla nas oznaczać, jak sądzę, początek dziesięcioletniej podróży - powiedział Patrick Söderlund, Executive VP w EA Worldwide Studios, w rozmowie z Larrym "Majorem Nelsonem" Hrybem, przedstawicielem Microsoftu.

Söderlund postanowił też zwrócić uwagę na wygląd gry:

- Nacisnąłem na zespół i powiedziałem, że wiele gier z otwartym, dzielonym światem poświęca jakość oprawy wizualnej ze względu na kwestie techniczne. Ale postawiłem przed nim wyzwanie: "Załóżmy, że nie musimy rezygnować z najlepszej oprawy wizualnej, że możemy osiągnąć taką samą, a może nawet lepszą jakość w otwartym świecie jak w przypadku odrębnej, mniejszej mapy." Realizacja tych założeń zajęła nam sporo czasu, ale sprytne inwestycje w technologie i sprytne projekty naszych artystów pozwoliły nam osiągnąć cel. Mogę z całą pewnością stwierdzić, że nigdy wcześniej nie widziałem gry z otwartym światem, która wyglądałaby tak wspaniale jak Anthem.

- Bardzo się cieszę, że możemy w końcu pokazać Anthem światu. To bardzo ważna gra dla BioWare, ważna gra dla EA, jako firmy, ważna też dla mnie osobiście, ponieważ angażuję się w nią; motywuje mnie, by pozostać w przemyśle gier i dawać z siebie wszystko.

Anthem trafi na PC, PS4 i Xboksa One w drugiej połowie 2018 roku. Nad grą pracuje scenarzysta Mass Effect 1 i 2. W naszych wcześniejszych wpisach znajdziecie fragment rozgrywki oraz kilka ciekawych informacji o grze.

Premiera Anthem dla EA i BioWare będzie "początkiem 10-letniej podróży" - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?