Informacje

Jim Ryan z Sony o wstecznej kompatybilności: Kto w ogóle chciałby w to grać?

... Katarzyna Dąbkowska

Sony nie planuje dodania takiej opcji dla PS4.

Jim Ryan z Sony o wstecznej kompatybilności: Kto w ogóle chciałby w to grać? - obrazek 1

Posiadacze Xboksów One mają możliwość zagrania w wiele klasyków z Xboksa 360 dzięki wstecznej kompatybilności. Właściciele PlayStation 4 nie mają takiej swobody. Prócz programu PS2 Classics niewiele jest możliwości zagrania w starsze tytuły. Chyba że, oczywiście, posiadamy w domu wiekowe konsole, jak PlayStation czy PlayStation 2.

Raczej nie spodziewalibyśmy się jednak, że wsteczna kompatybilność będzie uwzględniana przez Sony w najbliższym czasie. Jim Ryan, szef marketingu w japońskiej firmie, postanowił wypowiedzieć się na ten temat.

Ryan, zapytany o wsteczną kompatybilność przez magazyn Time, odpowiedział:

– Kiedy mamy do czynienia ze wsteczną kompatybilnością, to muszę przyznać, że jest to jedna z tych funkcji, o którą wielu pytało, ale niewielu z niej korzysta.

– Niedawno miałem okazję być na imprezie Gran Turismo, gdzie mieliśmy gry na PS1, PS2, PS3 oraz PS4, a produkcje na PS1 i PS2 wyglądały na przedpotopowe, więc kto w ogóle chciałby w to grać? - dodał.

Oczywiście na reakcję graczy nie trzeba było długo czekać. Większość nie zgadza się ze stwierdzeniem Ryana. A co wy myślicie o wstecznej kompatybilności? Chcielibyście zobaczyć więcej starszych tytułów na PS4?

Jim Ryan z Sony o wstecznej kompatybilności: Kto w ogóle chciałby w to grać? - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?