Felieton

Jim Ryan z Sony o wstecznej kompatybilności: Kto w ogóle chciałby w to grać?

Katarzyna Dąbkowska, 06 czerwca 2017 12:44 12

Sony nie planuje dodania takiej opcji dla PS4.

Posiadacze Xboksów One mają możliwość zagrania w wiele klasyków z Xboksa 360 dzięki wstecznej kompatybilności. Właściciele PlayStation 4 nie mają takiej swobody. Prócz programu PS2 Classics niewiele jest możliwości zagrania w starsze tytuły. Chyba że, oczywiście, posiadamy w domu wiekowe konsole, jak PlayStation czy PlayStation 2.

Raczej nie spodziewalibyśmy się jednak, że wsteczna kompatybilność będzie uwzględniana przez Sony w najbliższym czasie. Jim Ryan, szef marketingu w japońskiej firmie, postanowił wypowiedzieć się na ten temat.

Ryan, zapytany o wsteczną kompatybilność przez magazyn Time, odpowiedział:

– Kiedy mamy do czynienia ze wsteczną kompatybilnością, to muszę przyznać, że jest to jedna z tych funkcji, o którą wielu pytało, ale niewielu z niej korzysta.

– Niedawno miałem okazję być na imprezie Gran Turismo, gdzie mieliśmy gry na PS1, PS2, PS3 oraz PS4, a produkcje na PS1 i PS2 wyglądały na przedpotopowe, więc kto w ogóle chciałby w to grać? - dodał.

Oczywiście na reakcję graczy nie trzeba było długo czekać. Większość nie zgadza się ze stwierdzeniem Ryana. A co wy myślicie o wstecznej kompatybilności? Chcielibyście zobaczyć więcej starszych tytułów na PS4?

God of War otrzyma pełnometrażowy film zakulisowy – Raising Kratos
Nie ma już szans na Uncharted 5 - mówi aktor udzielający głosu Nathanowi Drake'owi
Cena PlayStation 5 nie będzie wygórowana? Mark Cerny przemówił
Sony mówi "nie" treściom o charakterze seksualnym w grach
najnowsze