News

Macedonia kolejną cywilizacją w Civilization VI

Małgorzata Trzyna, 22.03.2017 18:20 0

Na czele Macedonii stanie Aleksander Wielki.

Wczoraj Firaxis ujawniło pierwszą cywilizację, która znajdzie się w nadchodzącym pakiecie dwóch cywilizacji i scenariusza - Persję. Dziś udostępniono informacje o kolejnej nacji - Macedonii, na której czele stanie Aleksander Wielki. Firaxis postanowiło zatem przypomnieć, kim była ta niezwykła osobistość:

Aleksander Wielki, urodzony w 356 r. p.n.e., był władcą starożytnego greckiego królestwa Macedonii i jednym z największych zdobywców w historii świata. Wojskowe kampanie Aleksandra objęły Grecję, Azję i północnowschodnią Afrykę, doprowadzając do upadku perskiego króla Dariusza III i do rozpadu Imperium Perskiego. Macedoński władca dokonał tego wszystkiego, nim skończył 30 lat.

Choć Aleksander nigdy nie przegrał bitwy, zmarł w trakcie jednej ze swoich kampanii. Gdy w 326 r. p.n.e. wyruszył na czele zmęczonych wojną i tęskniących za domem żołnierzy do Indii, ci uprosili go, by zmienił plany i zawrócił. Aleksander umarł trzy lata później w Babilonie – mieście, które miało stać się stolicą jego imperium.

Taktyka Aleksandra do dziś omawiana jest na wykładach w akademiach wojskowych, a macedoński władca powszechnie uznawany jest za jednego z najwybitniejszych dowódców oraz za najbardziej wpływowego człowieka w historii świata.

Unikatową jednostką Macedonii będą Hypaspiści, walczący długimi włóczniami i krótkimi mieczami. Drugą unikalną jednostką będą Hetajrowie, szybka i ciężka formacja konna. Z kolei unikatowa budowla to basilikoi paides, "szkoły chłopców królewskich", gdzie najlepsi nauczyciele szkolą wziętych w niewolę młodych chłopców, ucząc ich honoru, chronienia króla i służby w interesie Macedonii.

Firaxis przygotowuje nie tylko dwie nowe cywilizacje, ale też pracuje nad aktualizacją "Wiosna 2017", która wprowadzi zmiany balansu, zmiany w rozgrywce wieloosobowej oraz poprawki błędów.

najnowsze