Felieton

The Evil Within 2 nadchodzi?

Patryk Purczyński, 19 marca 2017 12:04 2

Wygląda na to, że Tango Gameworks pracuje nad drugą częścią The Evil Within. Trop pochodzi z oferty pracy w tokijskim studiu.

Tango Gameworks poszukuje testerów bugów i osób zajmujących się lokalizacją przy projekcie zatytułowanym Psycho Break 2. Na zachodnich rynkach nazwa ta niekoniecznie musi być rozpoznawalna, ale właśnie taki tytuł nosiło The Evil Within w Japonii. Dostaliśmy zatem wyraźny sygnał, że wypuszczony w 2014 roku survival horror doczeka się kontynuacji.

Na razie nie dobiegły nas jednak jakiekolwiek oficjalne potwierdzenia tej informacji - ani z obozu studia Shinjiego Mikamiego, ani z Bethesdy. Być może ta ostatnia ogłoszenie gry wraz z jej obszerną prezentacją planuje na tegoroczne targi E3. Już we wrześniu przedstawiciele firmy wspominali, że prawdopodobnie i w tym roku zorganizują w Los Angeles własną konferencję.

The Evil Within nie jest może grą wybitną, ale ma swoje mocne strony. Oby w ewentualnej drugiej części udało się poprawić to, co nie do końca wyszło w premierowej odsłonie.

Capcom podgrzewa atmosferę wokół serii Resident Evil – szykuje się zapowiedź Resident Evil 3 Remake?
Assassin’s Creed Odyssey otrzyma kreator zadań fabularnych
Staw czoła własnym wyborom, dzięki najnowszej modyfikacji do Fallout: New Vegas
Star Wars Jedi: Fallen Order bez otwartego świata? Wyciekły szczegóły
najnowsze