News

Zbiórka na growy Czas Apokalipsy zakończy się fiaskiem, ale twórcy walczą dalej

Paweł Pochowski, 15.02.2017 11:45 0

Nie udało się na Kickstarterze? Może uda się gdzieś indziej.

Być może czytaliście na łamach gram.pl o zbiórce na gradaptację Czasu Apokalipsy przez zespół weteranów gier RPG z błogosławieństwem samego Francisa Forda Coppola. Ekipa szukała chętnych, którzy zainwestują w ich projekt 900 tysięcy dolarów za pomocą Kickstartera. Zbiórka nie zakończyła się jeszcze, ale można przyznać to oficjalnie - celu nie uda się osiagnąć. Z potrzebnej kwoty udało uzbierać się dopiero 172 tysiące, a czas dobiega końca już w przyszłym tygodniu. Co zawiniło? Trudno powiedzieć, moim zdaniem sporym błędem było reklamowanie gry za pomocą średniej jakości materiałów wideo prezentujących wizję w nie do końca jasny sposób. Ale to już prześledzą sobie deweloperzy.

Najważniejsze jednak, że wcale nie składają broni i nadal pragną doprowadzić swój projekt do końca. Apocalypse Now nie chwyciło na Kickstarterze w krótkim czasie, więc organizują stronę, na której sami będą zbierać fundusze na produkcję gry i dadzą sobie na to znacznie dłuższy okres. Deweloperzy pragną pozyskać blisko sześć milionów dają sobie na to 460 dni. Premiera gry miałaby natomiast nastąpić w roku 2020. Myślicie, że tym razem się uda?

najnowsze

Znamy wymagania sprzętowe GRID

2

Codemasters postanowiło podzielić się z graczami oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi do GRID, czyli najnowszej odsłony popularnej serii gier wyścigowych.