Pillars of Eternity 2: Deadfire oficjalnie zapowiedziane!

Katarzyna Dąbkowska
2017/01/26 19:37

Grę można wesprzeć w serwisie Fig. Minimalny próg potrzebny na produkcję gry to 1,1 mln dolarów.

Pillars of Eternity 2: Deadfire oficjalnie zapowiedziane!

Pillars of Eternity 2: Deadfire pojawiło się już dzisiejszego poranka w serwisie Polygon. Dopiero teraz jednak grę zapowiedziano oficjalnie. A przynajmniej plan jej wydania, bo projekt potrzebuje wsparcia ze strony graczy. W tym celu Obsidian wystartował ze zbiórką w serwisie Fig. Minimalny próg ustalono na 1,1 miliona dolarów.

Akcja gry rozpocznie się w momencie zakończenia pierwszej części gry. Fabuła skupi się wokół boga światła, Eothasa, który ukrywa się pod posągiem Caed Nua. Później jednak ożywa i niszczy całą warownię i prawie uśmierca głównego bohatera.

Twórcy zapowiadają pojawienie się starych, znanych z Pillars of Eternity bohaterów. W grze poznamy także nowe postacie. W trakcie rozgrywki będziemy przemierzać archipelag Deadfire, odkrywać nowe wyspy, kultury i środowiska. Ci, którzy mieli okazję grać w pierwszą część, będą mogli przenieść swój zapis z gry i przekonać się jak ich wybory wpłynęły na rozgrywkę.

GramTV przedstawia:

Aby wesprzeć produkcję możecie udać się na oficjalną stronę gry w serwisie Fig. Tam znajdziecie kilka ciekawych ofert. Najtańsza opcja gwarantująca otrzymanie gry w formie cyfrowej kosztuje 29 dolarów.

Już od kilku dni Obsidian karmił graczy tajemniczymi grafikami, które wskazywały na powstawanie nowej produkcji. Początkowo nie wiadomo było, jaki będzie to dokładnie tytuł. Spekulowano, że będzie to kolejny Fallout, jednak już od dawna Obsidian informował, że pracuje nad kontynuacją Pillars of Eternity.

Komentarze
12
Usunięty
Usunięty
28/01/2017 00:52
22 godziny temu, Hernedpea napisał:

Kolejna pierdoła, której coś się nie podoba. Czemu nie możemy mieć obu?

Akurat o ile Tyranny faktycznie było wyrazistsze pod względem fabuły czy kompanów, tak jednak Pillarsy dostarczyły mi znacznie więcej frajdy (zwłaszcza świetne dodatki), a rozgrywka była o niebo ciekawsza.

 

Tak czy inaczej, ja osobiście się "jaram" i nie mogę doczekać premiery.

Kolejny dzieciak na forum ktory obraza innych. 

fenr1r
Gramowicz
27/01/2017 23:06
1 godzinę temu, Silvaren napisał:

Czytam to i się zastanawiam, kiedy ludzie zaczną odróżniać inwestycję od preordera. Kickstarter czy FIG to nie sklep z grami.

Jaki zwrot daje ta "inwestycja"?

Usunięty
Usunięty
27/01/2017 21:16
Fabiopirat napisał:

I czym to się różni od Early Access? NICZYM! Oh wait, a jednak czymś - tu płacimy i jeszcze przez długi czas nic nie otrzymamy...

Czytam to i się zastanawiam, kiedy ludzie zaczną odróżniać inwestycję od preordera. Kickstarter czy FIG to nie sklep z grami.

Na sequel Tyranny raczej nie ma co liczyć w najbliższym czasie. Prawa do marki posiada Paradox, nie Obsidian, więc to ci pierwsi będą decydować, czy warto wydać kontynuację.
Trwa Wczytywanie