Cyanide przeniesie na PC i konsole grę Wilkołak: Apokalipsa

Paweł Pochowski
2017/01/20 11:15
9
0

To może być pierwsza od lat gra z uniwersum World of Darkness, która doczeka się swojej premiery.

Cyanide przeniesie na PC i konsole grę Wilkołak: Apokalipsa

Pośród różnych bestii nawiędzających gry ostatnimi czasy wszelkie wampiry i wilkołaki ustąpiły ostatnio miejsca zombie, ale nie oznacza to, że tak będzie zawsze. Od czasu Vampire: The Masquerade – Bloodlines minęło już sporo czasu, ale mamy świetną wiadomość dla fanów uniwersum World of Darkness oraz gry Wilkołak: Apokalipsa - Focus Home tworzy cyfrową adaptację tej produkcji, która ukaże się na PC oraz kosnole.

Za stworzenie produkcji odpowiedzialne będzie studio Cyanide - to samo, które odpowiada za Styx: Master of Shadows czy brutalny futbol w postaci Blood Bowl. W Werewolf: The Apocalypse gracze wcielą się w Garou - przepełnionego wściekłością do niszczącej wszytko ludzkiej cywilizacji Wilkołaka, który postara się uratować umierającą planetę przy pomocy swoich kłów i pazurów.

Nie znamy jeszcze przybliżonej daty debiutu, ale wiadomo, że więcej szczegółów poznamy na początku lutego, gdy odbędzie się specjalny promocyjny event poświęcony przyszłości i planom francuskiej firmy Focus Home.

GramTV przedstawia:

Przy okazji zapłaczmy raz jeszcze nad skasowanym przez CCP MMO World of Darkness.

Komentarze
9
Crask
Gramowicz
21/01/2017 13:51

Uwierzę jak zobaczę. Skasowanych gier w uniwersum WoD jest więcej niż wydanych. Do samego Wilkołaka były już dwa podejścia. Capcomu i DreamForge. Na ten drugi projekt czekałem dość mocno. DreamForge zrobiło jedną z moich ulubionych przygodówek (Sanitarium) i niezłe Anvil of Dawn. Mieli więc u mnie spory kredyt zaufania.

Kresegoth
Gramowicz
20/01/2017 22:25

Call of Cthulhu, Wilkołak: Apokalipsa, to ja poproszę jeszcze o nowe gry w uniwersach Earthdawna i Fading Suns :D

Usunięty
Usunięty
20/01/2017 20:32

/.../tworzy cyfrową adaptację tej produkcji/.../

A nie byłoby lepiej napisać, dokładniej odnosząc się o pierwowzorze: "adaptację tej gry fabularnej". /emoticons/wink.png" srcset="/emoticons/wink@2x.png 2x" title=";)" width="20" />

 

Co do samej gry, ciężko wymyślić coś bardziej ambitnego w świecie Wilkołaka, niż standardową grę akcji z elementami RPG.

I taki model zresztą sprawdziłby się chyba najlepiej, więc może źle nie będzie.
Trwa Wczytywanie