News

Gamescom 2016: są szanse na remaster trylogii Mass Effect

Patryk Purczyński, 17.08.2016 11:44 6

EA do tej pory konsekwentnie unikało wchodzenia w biznes remasterów, ale z najnowszych komentarzy Patricka Soderlunda wynika, że może się to zmienić.

Mówi się, że tylko krowa nie zmienia poglądów. Electronic Arts trwało dotąd w postanowieniu, że nie będzie odgrzewało swoich starszych tytułów. Teraz jednak to się może zmienić, a gracze być może doczekają się jednak tak pożądanego odnowienia trylogii Mass Effect. O przyczynku, który pchnął władze EA do zmiany poglądów na kwestię remasterów w jednym z wywiadów opowiedział ostatnio Patrick Soderlund.

- Zmieniło się to, że są dowody na popyt na tego typu produkty, nawet wyraźniejsze niż kiedy rozmawialiśmy na ten temat w 2015 roku - stwierdził szef EA Studios. - Niektórzy robili to już wcześniej, ale teraz jest naprawdę wyraźny dowód na to, że jest to coś, czego ludzie pożądają - przyznał. W przypadku Electronic Arts w kontekście remasterów najczęściej przewija się właśnie trylogia Mass Effect.

- Mówiąc uczciwie, tak, absolutnie się temu aktywnie przyglądamy. Dziś nie mogę niczego ogłosić, ale możecie od nas oczekiwać podążenia w ślady naszych kolegóww i partnerów z Activision oraz innych firm, które odniosły w tej dziedzinie sukces - dodał Soderlund.

najnowsze