E-sport nabiera rozpędu - tym razem gracza zakontraktował Manchester City

Paweł Pochowski
2016/07/10 13:23
0
0

To kolejny znany klub piłkarski, który inwestuje w piłkę nożną w wirtualnym wydaniu. Ich pierwszym zawodnikiem został 18-letni Kieran Brown.

E-sport nabiera rozpędu - tym razem gracza zakontraktował Manchester City

Informowaliśmy już o tym, że niemiecki VfL Wolfsburg podpisał kontrakt z profesjonalnym graczem w FIFĘ, ostatnio na podobny krok zdecydował się także FC Schalke 04, które zakontraktowało aż trzech zawodników, a ponadto przejęło cały zespół Elements w League of Legends. W podobną stronę podąża Manchester City, który właśnie podpisał konrakt z 18-letnim Kieranem “Kez” Brownem. To nie ewenement dla angielskiej ligi, ponieważ na podobny krok zdecydował się w maju West Ham.

- Dla Manchester City to naturalna ewolucja. Byliśmy bardzo blisko naszego partnera, EA Sports oraz FIFY już od jakiegoś czasus. Gdy zaczęliśmy poszukiwać e-sportowego zawodnika, chcieliśmy, by był to fantastyczny, młody i utalentowany zawodnik jednocześnie głodny zwycięstw i czujący potrzebę rozwijania się. Wierzymy, że to wszystko znaleźliśmy w Kieranie. Ma wielki potencjał. Jest nie tylko świetnym zawodnikiem, ale wierzymy ponadto, że mocno zaangażuje się i będziemy miał świetny kontakt z fanami z całego świata - powiedział Diego Gigliani, starszy wiceprezes marketingu w Manchester City.

GramTV przedstawia:

- To bardzo ekscytujące i zarazem nowe, zarówno dla klubu, jak i dla mnie. Mam zamiar organizować livestreamy na Twitchu, tworzyć wideo na potrzeby kanału Manchaster City na YouTube, a także grywać z fanami City oraz reprezentować klub na turniejach, na co mocno czekam - powiedział Brown. Czekamy także i my, bo jesteśmy ciekawi, w jaki sposób będzie rozwijała się profesjonalna scena e-sportowa w FIFĘ przy wsparciu najlepszych i najbogatszych klubów piłkarskich.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!