Informacje

Ruszyła zbiórka na MMO Edengrad - polski symulator post-apokaliptycznej rzeczywistości

6 Małgorzata Trzyna

Edengrad to survivalowa gra MMORPG, inspirowana takimi tytułami, jak Fallout czy Mad Max, w której twórcy nie narzucają graczom określonych celów.

Ruszyła zbiórka na MMO Edengrad - polski symulator post-apokaliptycznej rzeczywistości - obrazek 1

W Edengrad świat został zniszczony w wyniku wojen. Po latach życia w betonowych schronach, ludzie ponownie przystosowali powierzchnię do życia. Jednak wśród pustkowi pełnych toksycznych odpadów da się żyć tylko w niektórych rejonach - w innych jest zbyt niebezpiecznie ze względu na mutacje.

W grze zaczynamy skromnie - na początku nie mamy żadnego schronienia ani jedzenia, musimy zatem zebrać drewno na opał, coś upolować, znaleźć wodę i przygotować sobie choćby prymitywny szałas. Z czasem możemy połączyć siły z innymi graczami i wraz z nimi uformować frakcję, a następnie zbudować własną bazę, mogącą służyć za centrum handlu albo twierdzę. Jednak czy gracze będą chcieli zbudować i dbać o swoje miasto - zależy wyłącznie od nich. Dzięki proceduralnie generowanej zawartości w grze nigdy nie zabraknie nowych rzeczy do odkrycia.

Kolejnym elementem wyróżniającym Edengrad jest to, że większość przedmiotów gracze tworzą sami - od zwykłych narzędzi po budowle. Jeśli dany bohater zajmuje się jakąś dziedziną, rozwija umiejętności, które są z nią powiązane. Do wyboru mamy 17 zróżnicowanych drzewek umiejętności.

Edengrad powstaje w poznańskim studiu Huckleberry Games, które zbiera fundusze nie na ukończenie projektu (gra, nad którą prace rozpoczęto w 2012 roku, jest niemal gotowa), lecz na serwery i przyszłe aktualizacje gry. Celem jest zgromadzenie 39 tysięcy funtów. Zbiórka na Kickstarterze zakończy się 17 czerwca. Edengrad ma zadebiutować na Steamie w ramach Wczesnego Dostępu we wrześniu 2016.

Ojoj, nie jesteś zalogowan(a)y. O_O' Aby dodać komentarz Zaloguj się w serwisie
Najnowsze
Lubisz nas?