Informacje

Ghost Games planuje ulepszenie trybu sieciowego w Need for Speed?

...

Deweloperzy badają grunt pod wprowadzenie zmian w trybie wieloosobowym. Znamy także zawartość nadchodzącej aktualizacji.

Ghost Games planuje ulepszenie trybu sieciowego w Need for Speed? - obrazek 1

Nowy Need for Speed to kawał świetnej, zręcznościowej gry wyścigowej, co opisywałem w swojej recenzji gry. Tytuł miał jednak kilka niedociągnięć, w tym bardzo ograniczony tryb wieloosobowy, któremu poświęciliśmy osobny tekst. Wygląda na to, że deweloperzy ze studia Ghost Games mają w zamiar dopracowanie tego elementu.

Obecnie przyglądają się dostępnym opcjom. W jaki sposób? Pytając graczy o to, w jaki sposób według nich byłoby najlepiej rozwinąć ten element poprzez rozsyłaną ankietę. Znajduje się w niej pytanie o ogólną ocenę gry (w skali od 1 do 10) oraz osobne pytanie poświęcone ocenie trybu multi. Dalej deweloperzy wymieniają różne propozycje i proszą o ocenę, na ile ankietowani byliby zainteresowani daną propozycją. Pomysłów jest wiele - od automatycznego dołączania do grup, przez tryb "Speedlist" (wzorowany na Most Wanted z roku 2012), globalną listę wyników, przez zawody, w których stawką są samochody uczestników, możliwość zdobywania osobnych rang w trybie wieloosobowym czy odblokowywania dodatkowych aut i części tylko poprzez rywalizację online. Inne z pytań w badaniu dotyczą dedykowanych multi serwerów oraz formę preferowanej rywalizacji przez sieć.

Jedno jest pewne, Ghost Games ma powody do zadowolenia. Jak ujawniło Electronic Arts na niedawnym spotkaniu z inwestorami, nowy Need for Speed w trzecim kwartale posiadał dwukrotnie większą bazę aktywnych graczy (w ujęciu miesięcznym) niż poprzednia część serii w analogicznym okresie (mowa naturalnie o Rivals z roku 2013). Powody do zadowolenia mają także gracze. Oczywiście nowa produkcja nie wszystkim przypadła do gustu, ale fani tytułu mogą liczyć na ciągły jego rozwój. Ghost Games poprawia najsłabsze elementy, dodaje także sporo nowości. W zeszłym miesiącu były to nowe części do tuningu, auta, wyścigi i piosenki.

Dodatkowo, za kilka dni gra otrzyma kolejną aktualizację, która tym razem wprowadzi możliwość naprawiania aut przejeżdżając przez stację benzynową, tryb do robienia wirtualnych zdjęć, implementację Filtera, więcej tablic rejestracyjnych i 100 nowych części do tuningu. Wszystko w ramach bezpłatnych aktualizacji, bo DLC do Need for Speed ponoć nie będzie. A gdyby tego było mało, tytuł ma szansę otrzymać także ulepszony tryb wieloosobowy. Fani powinni być więc zadowoleni.

Ojoj, nie jesteś zalogowan(a)y. O_O' Aby dodać komentarz Zaloguj się w serwisie
Najnowsze
Lubisz nas?