News

Kultura Na Widoku udostępnia nagradzane filmy z Festiwalu Filmowego w Gdyni

Paweł Pochowski, 18.09.2015 15:15 0

I mowa tu nie tylko o najnowszych obrazach, ale przekroju nagradzanych produkcji z całego 40-lecia festiwalu. Cześć dzieł udostępniono za darmo.

Kultura Na Widoku to multimedialny projekt, który jeszcze przez cały miesiąc umożliwia odbiorcom dostęp do ponad 900 filmów, albumów muzycznych, archiwaliów i książek za pośrednictwem strony internetowej. Organizatorzy wychodzą na przeciw współczesnemu odbiorcy oferując mu dostęp do legalnych źródeł kultury w cyfrowej wersji. Akcja trwa jeszcze przez miesiąc na oficjalnej stronie projektu.

Jak informują organizatorzy, z okazji jubileuszu Festiwalu Filmowego w Gdyni Legalna Kultura umożliwiła bezpłatny dostęp do dzieł wszystkich laureatów konkursu, dzięki czemu widzowie obejrzeć mogą legalnie i w większości za darmo aż 100 różnych filmów. Od pierwszego laureata Festiwalu "Potopu" Jerzego Hoffmana po nagrodzoną Złotymi Lwami w 2013 roku "Idę" Pawła Pawlikowskiego. A całość dopełnią nagradzane tytuły z Konkursu Młodego Kina oraz reprezentanci polskiej klasyki.

Filmy z jubileuszowej edycji w znakomitej większości są bezpłatne i będą dostępne - jak wszystkie pozostałe utwory - na instalacji za pomocą lików i kodów QR, a także dla internautów w całej Polsce na stronie www.kulturanawidoku.pl.

najnowsze