Kingdom Rush przechodzi na model free2play

Katarzyna Dąbkowska
2015/09/09 15:00
4
0

Już teraz możemy pobrać grę za darmo. Natkniemy się jednak na mikrotransakcje.

Kingdom Rush przechodzi na model free2play

Kingdom Rush to popularna gra typu tower defense, która trafiła na mobilne urządzenia z Androidem i iOS. Jak można się domyślić celem gracza jest tutaj obrona wszystkich swoich lokacji. Do dyspozycji użytkownik ma nie tylko wieże, ale także jednostki bojowe w postaci elfów. Zarówno umocnienia, jak i samych wojowników można dodatkowo ulepszać. Na drodze gracza staje masa legendarnych i magicznych stworzeń, takich jak orki, gobliny czy demony.

Do tej pory studio Ironhide wymagało od użytkowników drobnej wpłaty za możliwość pobrania gry. Wynosiła ona 0,99 euro. Teraz jednak twórcy zdecydowali, że udostępnią swoją produkcję w modelu free2play. Oznacza to, że grę pobierzemy za darmo, jednak natkniemy się również na mikrotransakcje. Kingdom Rush pobierzemy z App Store, jak i Google Play. W App Store dostępna jest również wersja HD, za którą trzeba jednak zapłacić 2,99 euro.

GramTV przedstawia:

Komentarze
4
Usunięty
Usunięty
10/09/2015 15:28

Standardowe Kingdom Rush na androidzie przeszło na model free2play kilka miesięcy temu o ile się nie mylę. Jakoś chyba na początku lata może jeszcze wiosną, chociaż te informacje ciężko mi teraz znaleźć, wiem tylko, że od dawna mam zainstalowane, a nie płaciłem złotówki.

Blackhand
Gramowicz
09/09/2015 21:57

Hmm, z tydzień temu instalowałem tę grę przez Google Play, więc już chyba "chwilę" f2p jest :). Poza tym... Elfy? Z Origins się pani Katarzynie nie pomyliło? Ja tam poza Allerią żadnego elfa w zwykłym Kingom Rush nie zauważyłem :D.

Usunięty
Usunięty
09/09/2015 15:56

W sumie żadna nowość, ponieważ (uwaga niespodzianka) w grze zawsze były mikropłatności w postaci dużo lepszych bohaterów czy kryształków za które kupowało się zaklęcia (chyba, tego drugiego nie jestem pewny, ale na bank takowe kryształy się farmiło). Może nie były to strasznie upierdliwe mikropłatności, ale np. silniejszy bohater potrzebny był, żeby zdobyć w trudniejszych etapach maksymalną ilość gwiazdek... co nie zmienia faktu, że gra jest świetna (jeśli ktoś lubi ten gatunek) i zawsze kupuję nowe części chwilę po tym jak pojawią się w AppStore :P
Trwa Wczytywanie