Koniec sporu Gearbox Software z 3D Realms o Duke'a

Patryk Purczyński
2015/08/19 20:11
1
0

Sporu pomiędzy Gearboksem a 3D Realms i Interceptor Entertainment o prawa do marki Duke Nukem nie będzie musiał rozstrzygać sąd.

Koniec sporu Gearbox Software z 3D Realms o Duke'a

"Gearbox Software dobrowolnie zakończyło spór sądowy przeciwko Interceptor Entertainment i 3D Realms i pragnie, by warunki ugody, poza potwierdzeniem, że Gearbox Software jest pełnym i prawowitym właścicielem marki Duke Nukem, pozostały tajne" - taki komunikat ujrzał dziś światło dzienne.

Wygląda na to, że obie strony sporu, który zrodził się po ogłoszeniu przez 3D Realms i Interceptor gry Duke Nukem Mass Destruction, zakończyły go w ugodowych nastrojach. Dyrektor wykonawczy 3D Realms Mike Nielsen po raz wtóry podkreślił, że prace nad wspomnianym tytułem rozpoczęto w dobrej wierze, a gdy tylko Gearbox przedstawił swoje roszczenia, natychmiast wstrzymano dalszą produkcję.

GramTV przedstawia:

Zadowolenie z zakończenia procesu wyraził również Frederik Schreiber z Interceptor Entertainment. Zapewnił, że do Gearboksa, który wcześniej umożliwił mu prace nad Duke Nukem Reloaded, żywi wyłącznie szacunek i wdzięczność. - Szczerze doceniam oświadczenia Panów Nielsena i Schreibera, życząc Interceptor Entertainment i 3D Realms wszystkiego co najlepsze - odwzajemnił uprzejmości Randy Pitchford, dyrektor wykonawczy Gearbox Software.

Obecnie Interceptor Entertainment pracuje nad Bombshell.

Komentarze
1
Usunięty
Usunięty
20/08/2015 09:43

"Gearbox Software [...] pragnie, by warunki ugody, poza potwierdzeniem, że Gearbox Software jest pełnym i prawowitym właścicielem marki Duke Nukem, pozostały tajne" - Czyli kasa przeszła z rąk do rąk :)Jedni są zadowoleni bo zarobili, drudzy bo mogli stracić więcej niż zapłacili.Szkoda, że gamedevem rządzą już teraz księgowi.