News

Zapowiedziano First Wonder - duchowego następcę MDK i Giants: Citizen Kabuto

Małgorzata Trzyna, 06.08.2015 21:17 7

W First Wonder przenosimy się do fantastycznego świata. Gra łączy elementy trzecioosobowej strzelanki z powietrznymi akrobacjami.

First Wonder to pełna humoru gra, w której musimy pokonać zabójczego giganta. Wcielamy się w bohaterów uwięzionych w kurorcie na planecie Majorca. Gdy chciwa korporacja podstępem skłania mieszkańców, by oddali ziemie, na których powstanie luksusowy kurort, przypadkowo budzi uśpionego giganta, Monstro. Monstro rozpoczyna dzieło zniszczenia, wypełniając słowa starożytnej przepowiedni. Gigant posiada rozmaite umiejętności, takie jak skakanie przez przeszkody czy szarżowanie na przeciwnika, potrafi też wykorzystać rzeźbę terenu, by poruszać się błyskawicznie po wyspach.

Przeciwko Monstro stają Cargonauci - niedoświadczony zespół, który posiada jednak technologię rakietową, dzięki której może latać. W walce z gigantem protagoniści będą musieli wykorzystać spryt, rozmaite narzędzia oraz pomysłowe pułapki. Gracze mogą też przejąć kontrolę nad Monstro i walczyć z Cargonautami.

- MDK i Giants zajmowały zawsze wyjątkowe miejsce w moim sercu przez wiele lat - powiedział Nick Bruty, jeden z założycieli Rogue Rocket Games. - Chciałem powrócić do tych idei od długiego czasu. Zawsze zamierzałem zrobić jeden albo dwa sequele, by rozwinąć pomysły, które ledwo zdążyliśmy zaproponować. Dzięki nowoczesnym narzędziom, takim jak Unity3D i Unreal, oraz swobody kreatywności, którą zapewnia finansowanie przez społeczność, możemy zrealizować nasze plany stworzenia First Wonder. Oczekujcie nowych informacji, zanim wystartujemy ze zbiórką.

- Nikt już nie robi takich gier jak Giants i MDK - dodał drugi założyciel Rogue Rocket Games, Richard Sun. - Z pomocą naszych fanów oraz tych, którzy kochają MDK i Giants: Citizen Kabuto, zdołamy to wreszcie zmienić!

Twórcy zaprezentują pierwsze grywalne demo First Wonder pod koniec sierpnia, podczas PAX Prime.

najnowsze