Informacje

Diablo III - 30 milionów sprzedanych kopii

...

O tym, że Diablo III jest grą niezwykle popularną, wiedzieliśmy w zasadzie od samego jej ogłoszenia. Nowe dane sprzedaży tylko nas w tym utwierdzają.

Diablo III - 30 milionów sprzedanych kopii - obrazek 1

Diablo III do końca drugiego kwartału tego roku sprzedało się w 30-milionowym nakładzie - poinformowała firma Activision Blizzard. Nie wiadomo natomiast, czy na wynik ten złożyły się zakupy podstawowej wersji gry i dodatku Reaper of Souls, czy samej podstawki. Wydawca nie poinformował również, jaki udział w wyniku mają wersje pecetowa i konsolowe.

Pewnym jest natomiast, że Diablo III do granicy 30 milionów sprzedanych egzemplarzy dobrnęło w zaledwie trzy lata (z małym hakiem) od swojej premiery. Pierwotnie hack'n'slash zawitał jedynie na komputery osobiste. Stało się to 15 maja 2012 roku. Po przeszło roku znalazł się na konsolach poprzedniej generacji, a pod koniec marca 2014 światło dzienne ujrzał pierwszy dodatek, Reaper of Souls. Na PlayStation 4 i Xboksie One w Diablo III (wraz z rozszerzeniem) można grać od sierpnia ubiegłego roku.

Kiedy poprzednio Activision Blizzard informowało o sprzedaży Diablo III, licznik zatrzymał się na 20 milionach rozprowadzonych kopii. Taki wynik udało się wypracować do końca czerwca 2014.

Najnowsze
Lubisz nas?