Informacje

GSC Game World pracuje nad nowym projektem i ostrzega przed nieudolnymi kopiami S.T.A.L.K.E.R.-a

7

- Kto jest na tyle głupi, by powierzać tym ludziom swoje pieniądze? - grzmi Valentin Jeltyszew z GSC Game World w odniesieniu do grupy zbierającej fundusze na kopie S.T.A.L.K.E.R.-a.

GSC Game World pracuje nad nowym projektem i ostrzega przed nieudolnymi kopiami S.T.A.L.K.E.R.-a - obrazek 1

West Games nie jest ekipą godną zaufania - przestrzega Valentin Jeltyszew, który po rozbracie z branżą gier wrócił na pokład GSC Game World. Wspomniana ekipa najpierw zbierała na Kickstarterze pieniądze na Areal. Projekt ten wzbudził kontrowersje i zbiórka została przerwana przez właścicieli strony. Studio przeniosło się na platformę Wfunder, gdzie próbuje uzyskać finansowanie na STALKER: Apocalypse.

- W 2011 roku zaczęliśmy prace nad flashową, przeglądarkową grą STALKER - wspomina Jeltyszew. - To był izometryczny STALKER z otwartym światem. Odpowiadali za niego ludzie, którzy teraz tworzą trzon West Games. Kiedy zrozumieliśmy, że ten projekt nie będzie tak dobry, jak byśmy tego chcieli, skasowaliśmy go.

- Oni chcą ukraść od ludzi pieniądze za pośrednictwem tej crowdfundingowej strony. Najpierw był Kickstarter, a teraz używają jakiejś innej, dziwnej platformy. Kto jest tak głupi, by dawać im swoje pieniądze? Ci ludzie nie mają odpowiedniego zespołu, by stworzyć choćby połowę gry tak dużej, jak oryginalny Stalker, nie wspominając o całości - alarmuje.

GSC Game World tymczasem nie próżnuje i samo pracuje nad własnym projektem. Niebawem wkroczy on w fazę alfa. Należy się spodziewać jego rychłego ogłoszenia.

7 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
elmartin

Nie dawałem i nie dam.
Jak będzie jakaś gra "skończona", zbliżona do Stalkera, to wtedy może kupię.

Odpowiedz
G Gremo

Flashowy, przeglądarkowy STALKER - już gorzej być nie może...

Odpowiedz
Terrorite

> Flashowy, przeglądarkowy STALKER - już gorzej być nie może...
Ale czemu nie? Witcher versus był, sami twórcy z GSC mówią że to miała być tylko taka przypominajka dla fanów w oczekiwaniu na część S2. A co do West Games to zbiórka nie została przerwana przez kontrowersje tylko przez złamanie regulaminu, po prostu sami sobie wpłacali pieniądze na Kickstarterze.Ale Sytjanow, tworca scenariuszy do SotC i S2 z kolei pozytywnie sie wypowiadał o Arealu. Wiec to wygląda na jakąś wojenke miedzy studiami.

Odpowiedz
Afgncap

Zrobiliby nowych Kozaków, takich na miarę jedynki to bym chętnie zagrał. Pierwszego Stalkera ograłem do połowy, faktycznie był spory. Ludzie z kickstartera lubią żerować na nostalgii a potem rzucać teksty "mieliśmy zbyt ambitne plany i niestety trochę nas to przerosło, przepraszmy" po czym uciec z zebraną kasą i zostawić jednego gościa do patchowania niedorobionego crapu.

Odpowiedz
garczesjan22

^^Dokładnie, dawać Kozaków.

Odpowiedz
Ekonochrist

Mam gdzieś niedorobione Stalkery. Tysiąc razy wolę serię Metro i czekam na następną część.

Odpowiedz
G eLp_Ne

> Mam gdzieś niedorobione Stalkery. Tysiąc razy wolę serię Metro i czekam na następną część.
Aha. Ja wolę niedorobione Stalkery niż liniowo codowe Metro, ale co z tego?Co do tematu, no ciekawe czy to będzie kolejna część Kozaków, STALKERa, a może jakieś nowe IP?

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?