Informacje

Co w gramsajtach piszczy #110 - Jak zostać najlepszym złodziejem w Tamriel?

5 Michał Grabowski

Ostatni tydzień września na Gramsajtach był dość gorący z wielu powodów. Pojawiło się sporo różnorodnych tematycznie wpisów, a komentarzy z każdym dniem przybywało. Zapraszam na kolejne podsumowanie Waszej aktywności na naszych blogach!

Co w gramsajtach piszczy #110 - Jak zostać najlepszym złodziejem w Tamriel? - obrazek 1

Statystycznie

W ubiegłym tygodniu wpisów pojawiło się o wiele mniej, ale za to dość żywo komentowaliście swoje wpisy podobnie jak dyskutowaliście żywo na Forum.

Napisaliście łącznie 39 wpisów, czyli o 17 mniej w porównaniu z ostatnim podsumowaniem Waszej aktywności. Największą liczbę wpisów można było przeczytać tym razem w niedzielę – napisaliście ich wtedy łącznie 12. Z kolei najmniej pojawiło się ich w środę – tylko 2. Na wstępie wspomniałem, iż aktywność pod względem komentarzy wzrosła znacznie i aby formalności stało się za dość po zliczeniu wszystkich okazało się, że napisaliście ich aż 189.

O Forza Motorsport 5 i Zwierzakach na Playstation Vita!
Co w gramsajtach piszczy #110 - Jak zostać najlepszym złodziejem w Tamriel? - obrazek 2
Czy warto zainteresować się Zwierzakami na Playstation Vita? Karfein zna na to pytanie odpowiedź!

Już niedługo minie rok od momentu pojawienia się konsol nowej generacji na rynku. Można byłoby dyskutować czy pojawiło się dostatecznie dużo nowych tytułów stworzonych z myślą o nich, ale w kilka ciekawych gier można zagrać już teraz.

Jednym z takich kąsków może być Forza Motorsport 5, w którą przyjemność zagrać miał użytkownik dKc. Czy krótkie spotkanie z demem jednego z flagowych tytułów na Xbox One przekonało go do zaplanowania w najbliższym czasie zakupu konsoli Microsoft? Przekonajcie się sami!

Z kolei Karfein miał przyjemność zapoznać się z dość ciekawą grą na konsolę Playstation Vita. Jeśli za młodu sporo czasu spędzaliście opiekując się swoim Tamagochi to jest szansa, że przypadnie Wam do gustu gra Zwierzaki. Pytanie tylko czy naprawdę warto się w nią zaopatrzyć?

Pojawiło się oczywiście jeszcze kilka innych opinii i recenzji na temat ciekawych gier! Pojawiły się wrażenia m.in. z najnowszego dodatku do Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad i gry SteamWorld Dig, o której wcześniej także kilka słów się pojawiło. Zapraszam do lektury!

Wrażenia:

Recenzja:

Kilka wskazówek jak stać się mistrzem złodziejskim w świecie The Elder Scrolls…
Co w gramsajtach piszczy #110 - Jak zostać najlepszym złodziejem w Tamriel? - obrazek 3
Krótki kurs jak stać się najlepszym złodziejem przygotował dla Was specjalnie borias!

Ogólnie kradzieży w jakiejkolwiek formie pochwalać się nie powinno, ale cóż zrobić gdy w świecie pełnym niebezpieczeństw liczy się każdy grosz w trakcie przemierzania krainy Tamriel. Dlatego też borias przygotował krótki poradnik, w którym opisał jak stać się wirtuozem w złodziejskim fachu i stać się jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym, członkiem Gildii Złodziei! Udało się także boriasowi napisać jeszcze jeden ciekawy wpis na temat programów zliczających czas spędzony przy grach, a także spełniającą rolę świetnych komunikatorów dla graczy.

Często Gramowicze udowadniają, iż książki im są naprawdę bliskie. Pojawiają się co jakiś czas pozycje związane z poszczególnymi seriami jak np. Assassin’s Creed, Diablo czy nawet Starcraft, ale co zrobić jeśli poszukujemy czegoś ciekawego do przeczytania klimatycznie podobnego do tego, w co graliśmy? ApocalipticM wybrał po kilka propozycji, spośród których każdy powinien znaleźć coś ciekawego dla siebie!

Książki, muzyka i smaczny… Burek?
Co w gramsajtach piszczy #110 - Jak zostać najlepszym złodziejem w Tamriel? - obrazek 4
Ichibanboshi-kun i ciekawie nazwane danie kuchni serbskiej. Ciekawe jak smakuje...

No dobrze, zacznę więc od tego, co może wywołać największe zaskoczenie. Ichibanboshi-kun na swoim Gramsajcie opowiedział o jednym z tradycyjnych smakołyków kuchni serbskiej - Burek. I nie jest ono ani trochę związane z psami! Przy okazji przedstawił także jak różnorodna jest kuchnia bałkańska, a jej historia jest naprawdę interesująca.

Kojarzycie może taki film jak The Blair Witch Project? Jeden z naszych Moderatorów – Rick przybliżył w zeszłym tygodniu pojęcie produktu transmedialnego, czyli takiego, który udostępniany jest w różnych formach np. growej czy filmowej, a każdy z nich jest częścią fabularnej całości. Dobrym przykładem może być właśnie głośny film z 1999 roku czy filmowa trylogia Matrix wzbogacona o grę komputerową Enter the Matrix.

W ubiegłym tygodniu PokerMorda postanowił opublikować gramsajtowy unboxing książki, którą otrzymał od nas za najlepszy wpis sierpnia. Dość szybko uporał się z lekturą i opublikował na swoim blogu recenzję książki „Kompleks 7215” Bartka Biedrzyckiego! A Fraq-u przedstawił kolejny przegląd albumu, w którym wybór padł na Start to Feel duetu Cosmic Gate.

Kolejne wieści o Donkey Comix!
Co w gramsajtach piszczy #110 - Jak zostać najlepszym złodziejem w Tamriel? - obrazek 5
Prace nad komiksem Osla ciągle trwają!

Tradycyjnie na zakończenie zapraszam do zapoznania się z nowymi pracami w naszym kąciku twórczości gramsajtowej! Osiol przedstawił jak prezentuje się m.in. wilkołaczkę, a także dwie karty już pokolorowanego komiksu.

I to tyle w kwestii kolejnego podsumowania Waszej aktywności na Gramsajtach w zeszłym tygodniu! Dzielcie się swoimi opiniami, spostrzeżeniami i przemyśleniami na swoich blogach, dyskutujcie na Forum, a także wpadajcie na nasz gramowy kanał IRC, który niedawno został reaktywowany!

5 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Demi23

Dałeś zły link do "Fraq-u - Valiant Hearts: The Great War" :(

Odpowiedz
G Muradin_07

Pierwszy raz od długiego czasu ta sztuka mi się udała... zaraz poprawię, dzięki za czujność! :)

Odpowiedz
G Kadaj

> Pierwszy raz od długiego czasu ta sztuka mi się udała...
Wracasz do formy. ;d

Odpowiedz
G Muradin_07

Można byłoby ewentualnie się zastanawiać czy to dobrze, czy to źle... ;)

Odpowiedz
G Ichibanboshi-kun

Smakuje tak, że serece mi pęka gdy nie mog ę wstać w środku nocy i pójść do serbskiej piekarni :( W Serbii piekarnie to całkiem inna sprawa, narodowa wręcz. Z tego powodu często są otwarte całą dobę.

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?