Niektórzy gracze niezadowoleni ze zniżki na Metro Redux

Paweł Pochowski
2014/08/11 15:00
0
0

4A Games wzywa ich do głosowania za pomocą... portfeli.

Niektórzy gracze niezadowoleni ze zniżki na Metro Redux

4A Games wykonało kawał porządnej pracy przy odświeżonej wersji Metro 2033 oraz Metro: Last Light, znanej teraz jako Metro Redux. O tym jak wiele wysiłku włożono w przygotowanie nowej wersji Metro 2033 pisaliśmy zaledwie wczoraj, prezentując jednocześnie poglądowe wideo od twórców, kładące nacisk na zmienione elementy w grze. I choć całość prezentuje się naprawdę dobrze, okazuje się, że nie wszyscy są zadowoleni z Metro Redux.

Konkretnie mowa tu o graczach, którzy posiadają oryginalną wersję Metro 2033 tudzież Metro: Last Light i którzy otrzymali 50-procentową zniżkę na zakup odpowiedniego tytułu w wersji Metro Redux. Niektórzy są oczywiście zadowoleni z takiego obrotu sprawy, ale pojawiają się głosy oceniające promocję negatywnie. Według nich zniżka to za mało, a gra powinna zostać udostępniona za darmo. 4A Games poruszone negatywną reakcją postanowiło odpowiedzieć w długim poście opublikowanym na Steam.

W oświadczeniu wystosowanym do graczy czytamy, że przygotowanie Metro Redux wymagało pracy 80 osób przez okrągły rok, które dopracowały silnik 4A Engine o nowe funkcje, zaktualizowały Metro: Last Light, by działało na nowej wersji, a także całkowicie od nowa stworzyły Metro 2033 dodając do odświeżonej wersji gry elementy, których zabrakło w oryginale. Sami twórcy przyznają, że pośród obu gier to Metro 2033 Redux wymagało znacznie więcej pracy.

- Uważamy, że 50-procentowa zniżka jest absolutnie sprawiedliwa za ilość pracy, jaką włożyliśmy w tą produkcję. To kompletny remake oryginalnej wersji z użyciem naszego najnowszego silnika, który zaoferuje graczom całkowicie odmienne doświadczenia względem oryginału, ulepszoną grafikę, działanie oraz gameplay. Metro: Last Light Redux nie prezentuje się tak wspaniale względem swojego oryginału. Dlaczego więc tylko 50-procent zniżki? I dlaczego nie wydaliśmy tylko darmowej łatki?

GramTV przedstawia:

I jaki sami odpowiadają na swoje pytania twórcy gry - to drugie byłoby niemożliwe ze względu na techniczne powody, które uniemożliwiają proste "spatchowanie gry". Zmiany w nowych wersjach poszły tak daleko, że obydwie produkcje będą dostępne w Steam jako zupełnie nowe pozycje. Last Light Redux jest natomiast przecenione o identyczna wartość co 2033 Redux, ponieważ ta pozycja także zawiera wszystkie wydane do gry DLC, jak również nowe tryby rozgrywki i ulepszenia w zabawie. Według twórców to także jest sprawiedliwa cena. Twórcy przyznają się, że rozważali wprowadzenie 75-procentowej zniżki dla osób posiadających już DLC, ale wiązałoby się to ze zbyt wielką ilością problemów logistycznych do rozwiązania. Pomysł więc porzucono i wprowadzono jednakową zniżkę dla wszystkich posiadaczy.

- Koniec końców, prostą 50-procentową zniżkę oceniamy jako najprostsze, najsprawiedliwsze rozwiązanie. Ostatecznie i tak możecie zagłosować własnoręcznie, własnymi portfelami. Jeżeli posiadacie już Metro: Last Light, z DLC lub bez, ale uważacie, że nie oferujemy Wam zbyt wiele, byście zdecydowali się na zakup ulepszonej wersji - to jest w porządku. Jesteśmy Wam ekstremalnie wdzięczni za Wasze zaangażowanie przy oryginalnej wersji gry i nie oczekujemy, że koniecznie kupicie wersję Redux (...). Podejmijcie własną decyzję na podstawie przekonania, czy Waszym zdaniem ustalona przez nas cena 12.49 dolarów (czy ile to wyjdzie w regionalnej walucie) jest dobra, a my to uszanujemy.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!