4A Games prezentuje ulepszone Metro Redux i tłumaczy jego najważniejsze funkcje

Paweł Pochowski
2014/08/11 13:15
8
0

Twórcy aż przez sześć minut wyjaśniają, dlaczego Metro Redux to najbardziej kompletny i ambitny projekt odświeżenia gry naszych czasów.

4A Games prezentuje ulepszone Metro Redux i tłumaczy jego najważniejsze funkcje

Przyznajmy szczerze, na ten moment nowa generacja stoi grami z... poprzedniej. Przez ostatnie miesiące zapowiedziano chyba więcej odświeżonych gier z poprzedniej generacji niż tych zupełnie nowych. By daleko nie szukać - zaledwie trzy dni temu okazało się, że w odświeżonej wersji na PS4 i Xbox One ukaże się Sleeping Dogs. Obydwie gry z serii Metro także ukażą się na next-geny w odświeżonej formie, ale 4A Games praktycznie wychodzi ze skóry by udowodnić, że Metro Redux to coś więcej niż odgrzewany kotlet.

W nowym, dostępnym poniżej wideo twórcy omawiają wszystkie najważniejsze cechy nowej gry. Podkreślają fakt, że dotychczas Metro wyglądało jak trzeba tylko na pecetach, a konsole otrzymały słabszą wersję gry dostosowaną do ich możliwości. Teraz jednak wszystkie trzy wersje są równie zaawansowane pod technologicznym względem i wszystkie powstały przy użyciu nowego silnika. Silnika, który według informacji ujawnionych przez 4A Games, będzie wyświetlał grę w stabilnych 60 klatkach na sekundę zarówno na PlayStation 4, jak i Xboksie One, a który ponadto pozwolił na prawie trzykrotne podniesienie rozdzielczości względem pierwszego Metro na PS3 i X360. Posiadacze pecetów będą natomiast cieszyć się rozdzielczością 4k, o ile tylko pozwoli im na to posiadany przez nich komputer.

Grafika to jednak nie wszystko, odświeżenia doczekał się także gameplay, co ma szczególnie znaczenie przy Metro 2033, które w nowej wersji zostało wykonane praktycznie od podstaw i przy użyciu nowych mechanik, dzięki czemu gra będzie korzystać ze sztucznej inteligencji, chowania się czy strzelania pochodzącego z Metro: Last Light. Do gry dodane zostały także inne elementy z sequela, jak np. możliwość zmieniania elementów broni, ciche zabójstwa i obezwładnienia. Dodatkowo rozgrywka wzbogacona została o nowe sekrety, ukryte miejsca i sekwencje podczas zabawy, których nie było w oryginalnej wersji. Ponadto 4A Games udało się zmniejszyć liczbę loadingów i spiąć z sobą większe obszary, tam więc gdzie w poprzedniej wersji był ekran wczytywania, w Metro 2033 Redux rozgrywka trwa dalej.

GramTV przedstawia:

Ponadto w Metro Redux pojawią się dwa nowe tryby rozgrywki, przeznaczone dla hardcorowych fanów. Pierwszy z nich to "spartan", drugi natomiast "survival" - co więcej, w obu odświeżonych wersjach gry dostępny będzie także znany i lubiany przez fanów "ranger mode". W zawartość nowej gry wchodzą także wszystkie wydane do tej pory DLC. Więcej szczegółów - pod spodem.

Premiera Metro Redux już 29 sierpnia na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Komentarze
8
Usunięty
Usunięty
11/08/2014 21:17
Dnia 11.08.2014 o 21:00, lis_23 napisał:

A to trzeba na Steamie zapłacić w dolarach,czy w złotówkach?,nigdy nie kupowałem na Steamie.

U nas płaci się w euro :) Choć lepiej skorzystać ze sklepu z kluczami, niż kupować bezpośrednio na steamie.

Usunięty
Usunięty
11/08/2014 21:00
Dnia 11.08.2014 o 20:54, Dandzialf napisał:

> A nie miało być czasami za darmo jako patch? Nie nie będzie za darmo. Jest 50% zniżki.

A to trzeba na Steamie zapłacić w dolarach,czy w złotówkach?,nigdy nie kupowałem na Steamie.

Usunięty
Usunięty
11/08/2014 20:54
Dnia 11.08.2014 o 20:47, lis_23 napisał:

A nie miało być czasami za darmo jako patch?

Nie nie będzie za darmo. Jest 50% zniżki.
Trwa Wczytywanie