Informacje

Co w gramsajtach piszczy #91 - Gramsajtowa majówka recenzencka!

15 Michał Grabowski

Dzisiejsze podsumowanie, mimo iż może wydawać się krótkie niż zazwyczaj, jest szczególne. Głównie to ze względu na sporą ilość recenzji, napisanych przez Gramowiczów przez ostatnie siedem dni. Poza tym raz kolejny mogliście wrócić do przeszłości, a także poznać kim jest syn samego Batmana. Zapraszam do zapoznania się z wynikami Waszej aktywności na gramsajtach!

Co w gramsajtach piszczy #91 - Gramsajtowa majówka recenzencka! - obrazek 1

Statystycznie

W ubiegłym tygodniu napisaliście łącznie 59 wpisów, co z moich wyliczeń daje 8,43 wpisu dziennie. Najaktywniejszym na gramsatajch dniem była niedziela – wtedy opublikowaliście łącznie 12 tekstów! Z kolei najmniej aktywnym była tym razem środa, podczas której pojawiły się tylko 3. Czyżby akurat tego dnia wszyscy wyruszyli na wielką majówkę? Zapewne tak. Nie zmienia to jednak tego, że byliście niezwykle aktywni w kwestii komentarzy, gdyż opublikowaliście ich łącznie aż 110!

Powroty i nowi na gramsajtach: witajcie!

Zacznijmy od powrotów, gdyż wróciła do nas dobrze już Wam zapewne znana z wcześniejszych podsumowań Bloodi1988, a także PabloZ_94, który mimo tego, iż nie ma zbyt wielu wpisów na swoim gramsajcie to już wcześniej jak sam zaznaczył pisał w tym miejscu. Natomiast do grona Gramsajtowiczów dołączył ozik_2! Witajcie i mam nadzieję, że będzie się Wam tutaj miło tworzyło!

Growo: recenzje, opinie, sugestie – Gramowicze oceniają!

Co w gramsajtach piszczy #91 - Gramsajtowa majówka recenzencka! - obrazek 2
Luzac krótko przedstawił grę z gatunku Visual Novel... czy warto jest się z nią zapoznać?

Dzisiejsze podsumowanie zostało zdominowane kompletnie przez recenzje napisane przez Gramowiczów. Widocznie wolne dni sprzyjały dokończeniu niektórych tytułów czy też znalezieniu nowych, growych wyzwań. Zanim jednak do nich przejdę larkson zaprezentował swoją wizję kolejnej części, dość znanej gry. Mowa o The Sims 4, które zostało zapowiedziane już jakiś czas temu. Tylko co by było, gdyby nowa gra z Simami była opatrzona oznaczeniem „tylko dla dorosłych”? Przekonajcie się sami! O innej grze, dość krótko i treściwie, swoją opinię wyraził luzac, a dokładnie Go Go Nippon! ~My first trip to Japan~.

Ale jak wcześniej wspomniałem – pojawiło się strasznie dużo recenzji! A o jakich grach wyrażono opinie? O nowościach takich jak m.in. dodatek do Batman: Arkham Origins pod tytułem Cold, Cold Heart czy drugi odcinek The Wolf Among Us, nieco starszych, ale nadal atrakcyjnych do ogrania Far Cry 3 czy Mass Effect 3, a i znalazło się miejsce dla tytułów z segmentu indie, który reprezentuje Continue?9876543210. Jesteście gotowi? Zapraszam więc do lektury!

Okołogrowo: kolejne powroty do gamingowej przeszłości!

Co w gramsajtach piszczy #91 - Gramsajtowa majówka recenzencka! - obrazek 3
A co tutaj robi ten wesoły Meksykanin w sombrero? Tak czy inaczej dobrze jest wrócić do starszych gier i porównać swoje wrażenia sprzed lat z tymi teraz!

Czy wpadliście kiedyś na pomysł, aby wrócić do starszych tytułów… ale bawiąc się na starym, dość zużytym komputerze, który przypomniałby Wam wspomnienia związane z pierwszymi chwilami spędzonymi przy ulubionych tytułach? Nie powiem, ale kilka razy mi to przeszło przez myśl. O ile ze starszymi konsolami sytuacja jest nieco prostsza to ze znalezieniem „staruszka”, który na pokładzie miałby na przykład kartę graficzną o zawrotnej pamięci 64 MB RAM już nieco trudniej. Znalazł się jednak Gramowicz, który może nie postanowił spróbować wrócić do tych czasów korzystając z antyków growej infrastruktury sprzętowej, ale pozwoliło to mu na przeżycie po raz kolejny miłych chwil ze starszymi tytułami. A wyprawę tę odbył Dan14NR, który także postarał się wyjaśnić na czym polega fenomen gier przeglądarkowych. Wracając jeszcze na dosłownie chwilkę do powiązań przeszłości i gier komputerowych to Revanchist przyjrzał się temu, innego czy starsze tytuły były rzeczywiście trudne czy wynikało to z czegoś zupełnie.

Ogólne: filmowe przemyślenia i kolejne lekcje layoutowania!

Co w gramsajtach piszczy #91 - Gramsajtowa majówka recenzencka! - obrazek 4
May the 4th be with You!

Dziś, co może wielu zaskoczyć, kończymy wpisami tematyki ogólnej, w której po raz kolejny wiele ciekawych wpisów związanych z filmami opublikował Demi23. Oprócz cotygodniowej porcji najciekawszych filmowych zapowiedzi i ocen obejrzanych filmów w ramach Filmowego Tygodnia czy nowego zestawienia, w którym rólpięć najciekawszych jego zdaniem filmowych ról przedstawił z okazji Międzynarodowego Dnia Gwiezdnych Wojen gry, książki i komiksy związane z filmowym uniwersum George’a Lucasa. Z kolei o nowej animacji w innym świecie, a dokładniej świecie Batmana swoje zdanie wyraził Kraju, a mowa była o Son of Batman. I ostatni wpis, a dokładniej kolejna lekcja tworzenia layoutów autostwa theZoso, z której mogliście się dowiedzieć m.in. jak poukładać przeróżne elementy gramsajta w logiczną całość.

Wpis tygodnia i inne nasze aktywności!

To tyle w kwesti podsumowania Waszej aktywności na gramsajtach w ubiegłym tygodniu. Nieco krócej, ale myślę że znaleźliście kilka tekstów, które Was zaciekawiły lub też które mogliście przeoczyć spędzając wolny czas z dala od komputera! Zostało nam jeszcze ogłoszenie zwycięzców ostatnich dwóch edycji głosowania na wpis tygodnia. A zatem, kogo tym razem wybraliście? Przekonajmy się!

Revanchist za wpis o Beyound Good & Evil, a także Inferno0009 i Tydzień Chińskich Bajek #2!

Gratulujemy! Nieco później dziś rozpoczniemy pierwszą edycję naszego konkursu w maju. Oznacza to także, iż wielkimi krokami zbliżają się wybory najciekawszego wpisu kwietnia, o którym nieco więcej powiemy jutro! Przypominamy także o konkursie, w którym możecie wygrać całkiem sporo książek, w tym jedną niezwykle specjalną. Wystarczy tylko dokończyć historię… Zapraszamy!

15 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Inferno0009

Ooo fajnie, wygrałem. Bardzo mi miło.

Odpowiedz
G Muradin_07

Powiem szczerze, że trochę plan mi nie wyszedł, bo chciałem wyniki same wrzucić już wczoraj, a dzisiaj podsumowanie... tylko tak się wziąłem zabrałem ochoczo do powtórek na zaliczenia dzisiejsze, że dopiero kilka minut po północy zorientowałem się, że miałem to zrobić.Ale oczywiście gratulacje i powodzenia w konkursie na wpis miesiąca! :)

Odpowiedz
G theZoSo

Cholerka, Marudny... już myślałem, że nie dodasz tego skrina z "bonusem". :D

Odpowiedz
G Dared00

Nie działa link do wpisu od Zosa (to się odmienia?).

Odpowiedz
G Muradin_07

Teraz działać wszystko powinno, spacja się wdarła między kod ;)

Odpowiedz
kalekikiki

Odpowiedz
G theZoSo

> Jak odmienić "Zoso"?
Teoretycznie się nie odmienia, ale...M: ZosoD: ZosiełaC: ZosiełowiB: ZosiełaN: ZosiełemMsc: ZosieleW: Zosiełło!Ogólnie rzecz biorąc, dopuszczalna jest każda odmiana, byle nie ta najbardziej oczywista - "Zoso, Zosa, Zosowi", itd. :D

Odpowiedz
G Dared00

Oke, od dzisiaj jesteś Władysław Zosiełło.

Odpowiedz
G theZoSo

> Oke, od dzisiaj jesteś Władysław Zosiełło.
Welp... K, łaj not. :>

Odpowiedz
G Ichibanboshi-kun

> Nie działa link do wpisu od Zosa (to się odmienia?).

W genitivie pytanie brzmi Kogo? Czego? więc czemu nie? :) I nie o odmianie powinieneś myśleć, a o tym że poprawnie by było "do wpisu Zosa" nie OD :D

Odpowiedz
G Dared00

> W genitivie pytanie brzmi Kogo? Czego? więc czemu nie? :) I nie o odmianie powinieneś
> myśleć, a o tym że poprawnie by było "do wpisu Zosa" nie OD :D
O odmianie myślę tak po dżentelmeńsku, bo nie chcę drugiego człowieka złą odmianą jego imienia urazić. Reszta to tam pfffffshshffsh ;D

Odpowiedz
G Muradin_07

W sumie to jakby być nazbyt poprawnym to powinienem napisać - theZoSa... ehehe, heh :DAle ogólnie ustaliłem sobie, że nicków staram się nie odmieniać i zostawiać w formie takiej, w jakiej są przy przedstawianiu wpisów po raz pierwszy. Dlaczego? Po prostu chodzi o kojarzenie kogoś po nicku. Bo ktoś potem będzie szukał theZoSa, a nie theZoSo. Wyjątkiem od jakiegoś czasu jesteś Ty Bamboszu, bo niekiedy pomijam "-kuna" :DDesu desu desu... :D

Odpowiedz
G theZoSo

Idąc tym tokiem myślenia i nie odmieniając... Wpis (kogo?) Muradin. Dać coś (komu?) Muradin. Spotkałem (kogo?) Muradin.Coś tu nie gra... desu. :D@Dared00> imienia
^u^

Odpowiedz
G Muradin_07

Ewentualnie można dawać - Muradinowi_07, z Muradinem_07... oh gawd, please no... XD

Odpowiedz
G theZoSo

Tja, 007...Aww, shiet. :P

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?