W Earthlock: Festival of Magic przeniesiemy się na planetę, która przestała się obracać

Małgorzata Trzyna
2014/04/15 14:28
4
0

Czy uda się zapobiec wybuchowi wojny i powstrzymać pradawną sektę?

W Earthlock: Festival of Magic przeniesiemy się na planetę, która przestała się obracać

Akcja RPG Earthlock: Festival of Magic będzie toczyć się na planecie Umbra, która przestała się obracać wieki temu w wyniku strasznego kataklizmu. Zaczęły wybuchać wulkany, oceany zalały królestwa i pochłonęły cywilizacje. Teraz na jednej połowie planety panuje wieczny dzień i upał, druga jest mroźna, pogrążona w ciemności. Nowy, odbudowany świat nie jest już tak zaawansowany jak poprzedni, a archeologowie i poszukiwacze wydobywają niezwykłe urządzenia i magiczne artefakty.

Gracze wcielą się w pustynnego łupieżcę Amona, którego zadaniem jest nie dopuścić do wybuchu zbliżającej się wojny między Imperium Suvia a jego wrogami. Bohater musi odkryć tajemnice Umbry i dowiedzieć się więcej o dawnej katastrofie. W swej podróży zwiedzi oceany, pustynie i pokryte śniegiem krainy, odbuduje bazę na swej wyspie, zbierze rozmaite przedmioty i znajdzie towarzyszy, którzy pomogą mu w walce. Celem Amona będzie powstrzymanie pradawnej, magicznej sekty przed zdobyciem potężnej mocy.

GramTV przedstawia:

Twórcy Earthlock: Festival of Magic obiecują złożoną, nieliniową historię, walki w systemie turowym, możliwość rozbudowywania własnej bazy, system rzemiosła i zagadki do rozwiązania.

Premiera gry planowana jest na pierwszy kwartał 2015 (PC, Mac, Linux). Gra ukaże się także na konsolach PS4, Xbox One i Wii U, w drugim kwartale 2015. Choć zbiórka na Kickstarterze już się zakończyła, można nadal wspierać twórców, przekazując pieniądze za pośrednictwem ich strony. Fundusze te zostaną przeznaczone na realizację dodatkowych celów.

Komentarze
4
Usunięty
Usunięty
15/04/2014 21:05

Gdyby planeta przestała się obracać wokoło własnej osi to w skutek obrotu wokoło słońca nadal następowałyby dni ;)

Usunięty
Usunięty
15/04/2014 19:44

Nie dość, że jRPG to do tego z cukierkową grafiką. Dziękuję, postoję. A szkoda, bo koncept fabularny wydaje się ciekawy.

Usunięty
Usunięty
15/04/2014 15:58

Taka tematyka połączona z tym stylem graficznym? Nie, jakoś nie czuje tego.

Usunięty
Usunięty
15/04/2014 15:12

Koncept jest bardzo oryginalny, ale obawiam się, że cukierkowa grafika i turowy system walki zepsuje odbiór tej gry...