Informacje

Co w gramsajtach piszczy #88 - Sentymenalne rozmowy o grach komputerowych

10 Michał Grabowski

Po raz kolejny, już osiemdziesiąty ósmy, przypominamy najciekawsze wpisy opublikowane przez Gramowiczów na gramsajtach w ubiegłym tygodniu. Tym razem mogliście znaleźć sporo tekstów na temat sentymentalnych powrotów do starszych i dobrze znanych tytułów. Nie zabrakło również recenzji, ciekawych przemyśleń, a także przeróżnych prac plastycznych i nie tylko. Zapraszam na kolejne podsumowanie Waszej aktywności!

Co w gramsajtach piszczy #88 - Sentymenalne rozmowy o grach komputerowych - obrazek 1

Statystycznie

W ubiegłym tygodniu pojawiły się łącznie 73 wpisy, czyli 10,43 tekstu dziennie. Daje to także wzrost o jeden względem ostatniego podsumowania, co warto odnotować. Najwięcej wpisów napisaliście w piątek – aż 18!, a najmniej opublikowaliście ich we wtorek – tylko 6. W kwestii komentarzy było jak zwykle niezwykle żywo, gdyż podczas dyskusji pod tekstami wymieniliście ich łącznie 137

Growo: duża porcja recenzji i wspomnień
Co w gramsajtach piszczy #88 - Sentymenalne rozmowy o grach komputerowych - obrazek 2
Ech... też chciałbym ponownie wsiąść do Infernusa, włączyć Flash FM i pozwiedzać stare kąty w Vice City...

Coraz częściej zauważam, że staram się wracać do starszych tytułów, gdy aktualnie nie ma tytułów, które mogłyby mnie zainteresować. Tak naprawdę dziś nie ma problemu ze znalezieniem osoby, która potrafi po latach świetnie się bawić przy poczciwej Contrze czy też nadal ma ciarki na plecach podczas instalacji RPGów takich jak na przykład Baldur’s Gate. I pomyślcie, że jedna z pięciu płyt nie chce się zainstalować… Albo kartridż dziwnym trafem przerywa, ma problemy z załączeniem, a magiczne dmuchnięcie nie pomaga ani trochę. Ach, to były czasy. Gramowicze powrócili tym razem do nieco bliższej przeszłości, ale jakby nie spojrzeć – kawał czasu minął od premiery tych dwóch gier, o których było niezwykle głośno. SirGracz krótko w ramach swej serii Memories przedstawił pierwszą odsłonę Call of Duty, w którą chyba nie jeden Gramowicz zagrywał się sporo nie tylko w trybie singleplayer, który fabularnie przypominał takie produkcje jak m.in. Kompania Braci czy Stalingrad, ale i świetnym multiplayerze, w którego wielu gra nawet dziś! Drugą, kultową grę przedstawił NeoKoriban, a było to Grand Theft Auto: Vice City z niesamowitym klimatem lat osiemdziesiątych! Co ciekawe, patrząc na wcześniejsze podsumowania, właśnie tę część serii Rockstar Games opisujecie najczęściej!

Pojawiły się także kontynuacje serii związanych z grami. Battle_Axe przygotował kolejną Aktualizację w Newsach z Gospody związaną z grą Pillars of Eternity, a tym razem mogliście dowiedzieć się nieco o nowych klasach postaci w grze. Ichibanboshi-kun powrócił po chwili przerwy z Nintenewsami, gdzie jak zwykle wszyscy wielbiciele Big N i nie tylko mogli znaleźć najświeższe informacje o nowościach prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni!

Czas na recenzje i wrażenia z gier! W zeszłym tygodniu mogliście się zapoznać z wrażeniami na temat The Elder Scrolls: Online, a także przekonać się czy warto zagrać w takie tytuły jak między innymi Divinity: Dragon Commander czy Metro: Last Light. Zapraszam do lektury!

Pierwsze wrażenia

Recenzje

Okołogrowo: Grand Theft Auto: Poland? Dlaczego nie!

Wcześniej kilku Gramowiczów wróciło do nieco starszych tytułów, a Demi23 przyjrzał się bliżej dlaczego to robimy.Czy tylko wynika to z sentymentu do starych kątów, a może kryje się za tym coś jeszcze? Zapraszam do dzielenia się swoimi przemyśleniami w tym temacie, jak oczywiście wszystkimi tytułami, do których chętnie po latach wracacie! Inny temat podjął natomiast theZoSo. Co byście powiedzieli jakby akcja gry komputerowej działa się akurat w Waszym mieście? U mnie chyba ciężko by było wymyślić coś naprawdę ciekawego, chociaż… może coś w realiach Tom Clancy’s: The Division? Tak czy inaczej ciekawe czy i Wy znajdziecie pomysł na to, w jakiego typu grze byście umieścili swoje miejsce zamieszkania!

Ogólnie: o serialach, anime i życiu

Co w gramsajtach piszczy #88 - Sentymenalne rozmowy o grach komputerowych - obrazek 3
Kolejna relacja z Pyrkonu! Tym razem z punktu widzenia MatusaPL... dosłownie!

Nie mijają jeszcze echa tegorocznego Pyrkonu! MatusPL przedstawił relację z konwentu, w której opisał między innymi kogo z polskiej sceny YouTube udało mu się spotkać. Jak zwykle u Eskela95 możecie znaleźć wpis związany ogólnie z życiem, a tym razem przemyślenia dotyczyły bólu psychicznego i fizycznego. Inny wpis zaprezentował Improbite, który w swoim tekście starał się udowodnić, iż osoba niepełnosprawna nie jest osobą inną.

Nie mogło zabraknąć także Waszych opinii na temat seriali i muzyki! Luzac ostatnio postanowił przedstawić Wam dwie japońskie produkcje - Mikakunin de Shinkoukei i Space Dandy. Inny serial, amerykański podsumował Gnelus96, a był nim serial Teen Wolf, a dokładniej jego trzeci sezon. A w muzycznych, nieco niezależnych klimatach jak zwykle nie zawiódł Demi23, który wyraził swoje zdanie o nowym stylu twórczości Miuosha.

Twórczość Gramsajtowa

Co w gramsajtach piszczy #88 - Sentymenalne rozmowy o grach komputerowych - obrazek 4
Dandzialf zaprezentował kolejną galerię prac inspirowanych grą Guild Wars

I na koniec jak zwykle zapraszam do zapoznania się z twórczością gramsajtową! W ubiegłym tygodniu wspomniałem o tworzonej przez użytkownika Jechbeat-Dev grze Hostile Dimension. Tym razem została udostępniona wczesna wersja demo gry, którą znajdziecie na jego gramsajcie! Nieco inną, nietypową historyjkę o Geralcie z Rivii przedstawił Smileyer. A dlaczego jest ona taka nietypowa? Przekonajcie się sami, bo warto, a przy okazji nie chcę zepsuć niespodzianki… Makowiec także przygotował coś związanego z twórczością Andrzeja Sapkowskiego, ale i po części Andrzeja Ziemiańskiego, a opowiadanie nosi tytuł Rivian z Geraltowic. Swoje prace plastycznie natomiast zaprezentowali Verd_Navarro, które znajdziecie tutaj i tutaj, a także Dandzialf, który przedstawił starsze i nowe prace. A na sam koniec zapraszam do przeczytania wiersza autorstwa Validronixxa, który zatytułował Wyprawa.

Wpis tygodnia - dogrywka!

Ktoś może być zaskoczony, że tym razem nie dowiemy się, który z tekstów został przez Was wybrany jako ten najciekawszy. Dlaczego? Łącznie wygrałyby aż trzy. Dlatego też postanowiliśmy, że w dość szybki sposób rozstrzygniemy, który z wpisów zostanie wyróżniony - poprzez dogrywkę. Pod spodem znajdziecie trzy teksty i Waszym zadaniem jest wybrać jeden. Ten, który będzie miał najwięcej głosów wygrywa i zostaje zwycięzcą. Głosujecie do czwartku, a wyniki podamy w naszym Gramiku !

Lista nominowanych wpisów:

Wyniki sondy

  • SirGracz - Titanfall - Recenzja (PC)

  • NeoKoriban - Wyruszył na pomoc Małakom w grze Rayman Legends

  • Demi23 - Kiedyś bajki były lepsze

A na koniec zapraszamy jeszcze do zapoznania się z najnowszym wywiadem przeprowadzonym z jednym z Gramowiczów piszących na gramsajtach! Zoso tym razem postanowił porozmawiać z MiChU_0l7!

10 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Dandzialf

Byłoby super.... gdyby nie te 5 mb tygodniowego ograniczenia :(

Odpowiedz
G Muradin_07

Zawsze możesz wrzucać miniaturki na GSa, a większe jako linki do devianarta albo czegoś innego. Na razie niestety dopóki nie przyjdą nowe gramsajty musi być tyle, ale z tego co wiem ma ten limit być poszerzony ;)

Odpowiedz
G MartivaR

> Byłoby super.... gdyby nie te 5 mb tygodniowego ograniczenia :(

System powstawał dawno temu, kiedy jeszcze internety nie były gotowe na tak wiele treści wizualnych. Przy nowych GSach zwolennicy galerii nie powinni narzekać. :)

Odpowiedz
monikkk

[m]

Odpowiedz
G NeoKoriban

Ech pamiętam te stare czasy gram.pl :) Wtedy jeszcze dostawało się za rejestrację jakieś wPLN, czy coś takiego. Mam nadzieję, że wraz z nowymi gramsajtami społeczność odżyje, aczkolwiek już od ponad roku widać jakieś odrodzenie :)

Odpowiedz
G Muradin_07

Też mam taką nadzieję. Bo w pewnym stopniu były one także elementem zachęcającym do korzystania z serwisu, takim dodatkowym czymś. Powiedzmy, że rejestrowałeś te gry, dostawałeś wPLNy i wtedy mogłeś je wydać na zniżkę albo jakieś gadżety. Sam mam taki artbook z edycji kolekcjonerskiej Gothic III, w którego sam mało co grałem, ale jednak ją mam. Tylko szkoda, że nie mam smyczki gramowej, bo gdzieś mi się zagubiła... a tak to jeszcze plakaty się uchowały z gier, które kupowałem już na siłę przed wycofaniem ich z obiegu.Dlatego jeśli się pojawią ponownie to będzie super :)

Odpowiedz
G Revanchist

Och nie, mojego życiowego kazania na górze nikt nie promuje

Odpowiedz
G Muradin_07

Zgadnij dlaczego... :>Przecież dobrze wiadomo, że podsumowania obejmują tydzień od poniedziałku do niedzieli. I to jest główny powód dlaczego się nie pojawiło. Natomiast czy się pojawi w następnym - nie wiadomo.

Odpowiedz
G Revanchist

Ojej, teoria spiskowa nieprawdziwa, a niech to

Odpowiedz
G Muradin_07

No...Na serio - dobrze wiesz, że podsumowanie, mimo że staram się, aby jak najbardziej obiektywnie przedstawiało to, co najciekawsze na gramsajtach jest niestety także subiektywne. Dlaczego? Ano bo jakbym chciał wszystkie wpisy pokazać to takie podsumowanie mijałoby się z celem - każdy może sobie RSSa założyć, mieć wszystko w jednym miejscu i na tym się kończy podsumowanie, dziękuję dobranoc. Ale za to myślę, że jest lepiej niż jeszcze jakiś czas temu, kiedy w podsumowaniu pojawiało się góra 10 tekstów, które autor uznał za najciekawsze i wsio. Dlatego też szukanie teorii spiskowych jest takie trochę... dziwne. Tym bardziej, że już kiedyś pisałem tekst na Gramiku, który mógł w pewnym stopniu pokazywać na co zwracam uwagę szukając surowca do podsumowań ;)

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?