Interceptor przejmuje 3D Realms. Niejasna sytuacja Apogee Software

Patryk Purczyński
2014/03/03 09:54
1
0

Do tej pory Interceptor Entertainment i 3D Realms tylko współpracowały, ale to już przeszłość. Oba studia stanowią teraz całość.

Interceptor przejmuje 3D Realms. Niejasna sytuacja Apogee Software

- Tak, przejęliśmy Apogee/3D Realms - poinformował na Twitterze dyrektor wykonawczy Interceptor Entertainment Fredrik Schreiber, potwierdzając tym samym doniesienia duńskiej gazety Borsen. Skandynawska prasa podaje ponadto, że nowym dyrektorem wykonawczym Apogee Software/3D Realms będzie Mike Nielsen.

- Tym przejęciem chcemy wzmocnić pozycję 3D Realms i ochronić legendę, którą to studio jest - powiedział Nielsen. - Marka sama w sobie jest bardzo wartościowa, a my chcemy się upewnić, że przetrwa i powróci na poziom, z którego jest najlepiej znana - dodaje.

GramTV przedstawia:

W całej sprawie jedna rzecz się jednak nie zgadza. Współzałożyciel i dyrektor ds. operacyjnych Apogee Software Terry Nagy utrzymuje, że jego firma nie zmieniła właściciela. - Interceptor Entertainment nie przejął Apogee Software, LCC ani żadnej z naszych marek, w tym Rise of the Triad - stwierdził.

Być może więcej światła na sprawę rzuci oświadczenie prasowe Interceptor Entertainment, które niebawem ma się ukazać.

Komentarze
1
Ker45
Gramowicz
04/03/2014 08:13

Jakbyście pokopali głębiej, moi mili, dowiedzielibyście się, że Apogee występuje pod dwojaką postacią - Apogee Software, Ltd, które w 1996 weszło w skład 3D Realms, i Apogee Software, LLC, które w 2008 zostało wyodrębnione też z 3D Realms i usamodzielnione, toteż jako takie faktycznie nie trafiło w ręce Interceptor / SDN Invest :)A oświadczenie właśnie się ukazało, ale nic by Wam w tej sprawie nie rozjaśniło - tutaj trzeba zrobić po prostu mały research ;)