Men of War: Assault Squad 2 dostępne na Steam Early Access

Małgorzata Trzyna
2014/02/24 12:30
3
0

Fani, którzy złożyli przedpremierowe zamówienie na Men of War: Assault Squad 2, mogą już rozpocząć zabawę, ale Digitalmindsoft przypomina, że gra jest dostępna w wersji beta i najprawdopodobniej nie jest pozbawiona błędów.

Men of War: Assault Squad 2 dostępne na Steam Early Access

Men of War: Assault Squad 2 jest już dostępne na Steam Early Access. Twórcy, wydając betę na miesiąc przed premierą gry, chcą przetestować jej stabilność, wprowadzić konieczne poprawki i zoptymalizować ją.

Gra działa na innym silniku niż jej poprzedniczka, dzięki czemu Digitalmindsoft mógł zaimplementować obsługę procesorów wielordzeniowych i wykorzystać zaawansowane shadery. Kolejna ważna zmiana dotyczy trybu multiplayer – zamiast GameSpy będzie wykorzystywany Steam.

GramTV przedstawia:

- Zmiana takiego systemu jak ten nie jest taka prosta, jak wciśnięcie przełącznika, oznaczała dla nas wiele miesięcy ciężkiej pracy. Pracy, którą poświęciliśmy na stworzenie możliwie najlepszego multiplayera – wyjaśnił przedstawiciel studia. – Kiedy wszystko będzie już działać tak, jak powinno, zajmiemy się dodawaniem nowych funkcji do gry i będziemy wsłuchiwać się w opinie graczy. Prosimy, byście pamiętali, że najbardziej zależy nam na zapewnieniu stabilności, a poprawki wymagają czasu. Chcemy, by gra wyglądała lepiej i działała wszystkim lepiej, czego nie osiągniemy bez waszych rad i cierpliwości!

Twórcy podkreślili również, by gracze nie spodziewali się rewolucji, gdyż gra jest zatytułowana Assault Squad 2, a nie Men of War 2, zatem druga część będzie pod wieloma względami przypominać poprzedniczkę. Każdy posiadacz AS1 może liczyć na zniżkę przy zakupie "dwójki".

Komentarze
3
Arczir2d2
Gramowicz
24/02/2014 16:12

Ja kupiłem jakiś czas temu i się bawie już :)Tylko że są z tym problemy jak na razie bo graczy za wiele nie ma a i zdarzają się problemy z siecią.No i tak jak koledzy wyżej napisali AS stawia przede wszystkim na multi...Och jak ja bym chciał Men of War 2 z kampanią z prawdziwego zdarzenia i to do kooperacji najlepiej :)

Usunięty
Usunięty
24/02/2014 13:40

@1 Cóż, bo AS to podseria skierowana do fanów multi głównie. W AS2 też nie będzie typowej kampanii, tylko mniejsze zadania i wyzwania. A poza tym właśnie multi.Mnie to najbardziej obchodzi w takich grach, więc czekam.

RamboPL
Gramowicz
24/02/2014 13:06

Jedynka całkowicie mnie odrzuciła (mam na myśli Men of War: Assault Squad, a nie pierwsze MoW). Zajmowanie punktów kontrolnych na mapach to jedyny tryb kampanii, a nie tego się spodziewałem. Ciągłe respawny wroga i odbijanie przez niego ledwo zdobytych pozycji ostatkami sił, to nie na moje nerwy. W Faces of War grało mi się znakomicie, ale Oddział Szturmowy to kicha.
Trwa Wczytywanie