Gearbox pozywa twórców Duke Nukem: Mass Destruction

Patryk Purczyński
2014/02/24 09:22
3
0

Przyszłość Duke Nukem: Mass Destruction stanęła pod znakiem zapytania. Gearbox chce przed sądem udowodnić, że ma na wyłączność prawa do marki Duke Nukem.

Gearbox pozywa twórców Duke Nukem: Mass Destruction

Gearbox Software wniosło pozew przeciwko 3D Realms i Interceptor Entertainment oskarżając oba studia o nieuprawnione użycie i pogwałcenie prawa własności do marki Duke Nukem. Sprawa trafiła do sądu tuż przed spodziewanym ogłoszeniem Duke Nukem: Mass Destruction.

Od jakiegoś czasu w sieci dostępna jest strona, na której trwa odliczanie mające zakończyć się już jutro. Właśnie wtedy Interceptor Entertainment - według domniemań - ma oficjalnie ogłosić nową odsłonę Duke Nukem, o której jednak już trochę wiemy dzięki wcześniejszym przeciekom. Pozew złożony przez Gearbox rzuca na sprawę nowe światło i każe podejrzewać, że Mass Destruction może się nie ukazać, przynajmniej pod obecną nazwą.

GramTV przedstawia:

Gearbox podnosi, że na mocy porozumienia z 2010 roku jest jedynym właścicielem praw do marki Duke Nukem. Co więcej, firma załącza oświadczenie podpisane przez dyrektora wykonawczego 3D Realms Scotta Millera oraz George'a Broussarda, które świadczy na korzyść powoda. Oto jego fragment: "Produkcje takie jak Duke Nukem: Mass Destruction są nie tylko nieautoryzowane, ale również materialnym pogwałceniem praw firmy Gearbox. Przepraszam Gearbox za to naruszenie i złamanie zapisów umowy, do jakiego doszło w wyniku moich działań".

Sprawa zapewne będzie miała ciąg dalszy. O jej przebiegu z pewnością dowiecie się z naszych łamów.

Komentarze
3
Usunięty
Usunięty
24/02/2014 14:36

Czyyyyyyyyyyyliiii... Mamy to co ostatnio? Jakieś kilkanaście lat temu przy Forever? Great guys! Thumb up! -.-''

Usunięty
Usunięty
24/02/2014 10:16

Czyżby Joe [Siegler] mnie okłamał, kiedy zapytałem go skąd na Steamie wziął się Manhattan Project? Hmmm... Czekam na ciąg dalszy. :DEDIT: Powiedział, że 3D Realms udało się odzyskać częściowe prawa do nazwy, dzięki którym są w stanie wydawać stare tytuły. Jednak wyklucza się to z treścią newsa, według którego po umowie z 2010 nie było nic.

leszeq
Gramowicz
24/02/2014 09:34

Ha! Świetny sposób na zrobienie rozgłosu wokół gry. Teraz pewnie zmienią tytuł i podrasują odrobinę setting, a o tej grze ludzie i tak będą pamiętać jak o Duke''u.- Grałeś już w XXX?- W co?- No w tego Duke'a nowego.- Aaaa... To mów tak od razu.
Trwa Wczytywanie