Felieton

DayZ doczeka się wczesnej wersji z prawdziwego zdarzenia

Paweł Pochowski, 05 grudnia 2013 12:00 10

Takiej, która naprawdę będzie "wczesna" i to przez duże "w".

Dlatego też Dean Hall przewiduje, że gra w wersji alfa odrzuci od siebie większość graczy - szczególnie tych, którzy nie są hardcorowymi fanami DayZ. Z drugiej strony twórca przyznaje, że dla tych drugich może to być szansa na przyjrzenie się procesowi produkcji gry z naprawdę bliska - na własne oczy zobaczą, jak ewoluuje ona w stronę gotowego produktu.

- Kupno gry we wczesnej wersji to najprostsza recepta na rozczarowanie się. To szansa dla tych, którzy chcą wziąć udział udział w procesie tworzenia gry. Dla nich będzie to równie ciekawe doświadczenie co i sama gra. Dla reszty natomiast alfa będzie dokładnym przeciwieństwem tego, czego oczekują. By zapewnić grze gładki start - celujemy głównie w naszą zagorzałą społeczność (...) - tłumaczy Dean.

Jak zapowiada Hall wczesna wersja gry będzie obcięta z wielu ważnych zapowiedzianych przez niego funkcji, które zostaną dodane do gry dopiero później. Wygląda więc na to, że naprawdę nie będzie to wczesna wersja do jakiej przyzwyczaili nas ostatnio twórcy gier - chociażby częściowo reprezentująca finalny produkt. Ewentualny zakup DayZ w wersji Early Access będzie trzeba więc dobrze przemyśleć.

Trwa darmowy weekend z DayZ na PC
DayZ opuści Early Access w przyszłym tygodniu
Arma III otrzymała rywalizacyjny tryb wieloosobowy – Warlords
DayZ zaktualizowane do wersji beta!
najnowsze