Informacje

To już dziś - premiera Path of Exile

28

Pożegnajcie fazę beta. Od dziś Path of Exile stanie się pełnoprawną, gotową produkcją.

To już dziś - premiera Path of Exile - obrazek 1

Twórcom udało dotrzymać się premierowego terminu ustalonego na początku września i równo z dzisiejszym dniem czas betatestów Path of Exile dobiegnie końca. Stanie się to równo o godzinie 10 rano czasu pacyficznego, a więc dla nas będzie to godzina 19:00.

W fazie beta gra była od stycznia i od tego czasu przyciągnęła ponad 3 miliony graczy. Z okazji dzisiejszej premiery produkcja otrzymała sporo nowych rzeczy: areny, potwory, questy, umiejętności, a także nową klasę postaci (Scion). Deweloperzy obiecują aktualizowanie gry co dwa tygodnie, a ponadto co cztery miesiące wydawać mają duży dodatek. Ponad wszystko Path of Exile jest grą darmową, dystrybuowaną w modelu F2P i jak obiecują twórcy - nigdy nie stanie się "pay to win". Trzymamy za słowo. Poniżej prezentujemy nasz gramowy filmik z gameplay'em.

Być może do spróbowania Path of Exile zachęci Was recenzja Sławka Serafina, który wystawił grze wysoką notę 8,5 i podsumował ją w następujących słowach: Diablo 3 rozczarowało? Torchlight 2 znudził? Ochota na porządne action-rpg nadal jednak jest? Cóż, czas spróbować czegoś prosto z Nowej Zelandii. Path of Exile jest lepsze niż kiwi. No teraz to już chyba nie macie wątpliwości czy warto, prawda?

28 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Cz4k

To już dziś?! Szybko ten czas leci :P

BTW. literówka w zdaniu "NIKT nie stanie się "pay to win". Powinno być NIGDY :)

Odpowiedz
G Zaix_91

> To już dziś?! Szybko ten czas leci :P
>
> BTW. literówka w zdaniu "NIKT nie stanie się "pay to win". Powinno być NIGDY :)
Jasne;) Dzięki za czujność.

Odpowiedz
Cygi

Zostało mi pięc godzin na zastanowienie się jaką klasą jechać.

Odpowiedz
Xeoo

Mnie niestety gra srogo rozczarowała w fazie bety :( Jakos ten dziwczny loot system i itemy ze slotami na skille do mnie nie przemawiają, nie mowiąc juz o trudności z wymianą/zakupem czegokolwiek od innych graczy (brak jednolitej waluty), czy przedpotopowy system współdzielonego lootu(słyszałem ze akurat ten element bodaj się zmienil).Szczerze to sto razy wole diablo 3 :). Tak czy siak są gusta i guściki życze fanom wielu godzin dobrej zabawy ^^

Odpowiedz
G Deturis

Będzie dostępne na steam?

Odpowiedz
G Runners_High

> Będzie dostępne na steam?
Będzie :)
A sama gra jest dobra, kompletna i rozbudowana. Brakuje mi tylko dynamiki walki z Diablo 3. Na pewno trochę pogram, ale głównym H&S zostaje dla mnie D3.

Odpowiedz
lis_23

Gra będzie nadal bezpłatna czy już płatna?.

Odpowiedz
VrOObel69

cały czas będzie bezpłatna, za kasę możesz kupić takie rzeczy jak np alternatywny wygląd skilli albo jakieś zwierzaki które koło Ciebie ganiają albo dodatkowe miejsce w skrytce

A sama gra jest naprawdę świetna tylko tak jak zauważył Runners_High, mogła by mieć lepszą dynamikę, ale poza tym jest bardzo dobra. Ma też coś co moze sie wielu spodobać - 4ro miesięczne ligi (coś leader w diablo2) które się różnią jakimiś elementami od normalnej standardwoej gry (standardowa liga) np najnowsze ligi będą posiadały potężne ołtarze które będa oddziaływały i na gracza i na potwory, wcześniej była np liga w której można było spotkać przeciwników wzorowanych na buildach postaci. Po skończonej lidze postacie i wszystkie itemy oraz waluta lądują w lidze standardowej także nic się nie traci.

Odpowiedz
Martius0

> Gra będzie nadal bezpłatna czy już płatna?.
F2P. W sklepie możesz dokupić skiny do przedmiotów, efekty, pety, dodatkowe strony do skrzynki i miejsca na postacie.

Odpowiedz
G Rizzan

Pograłem, przeszedłem, odinstalowałem. Gra jest strasznie toporna, mało dynamiczna, a rozwój postaci woła o pomstę do nieba. Brakuje także jednolitej waluty.

Odpowiedz
G TobiAlex

> Pograłem, przeszedłem, odinstalowałem. Gra jest strasznie toporna, mało dynamiczna, a
> rozwój postaci woła o pomstę do nieba. Brakuje także jednolitej waluty.

Rozwój postaci woła o pomstę do nieba? No już różne głupoty czytałem, ale to jest chyba największa. Ta gra ma najlepszy rozwój postaci w h&s ever. Przeszedłeś grę? To jakieś 20h gry. Skoro była straszenie toporna, to czemu grałeś w nią tak długo? A dynamika zwiększa się po ok. 8 poziomie...

Odpowiedz
lis_23

> > Gra będzie nadal bezpłatna czy już płatna?.
> F2P. W sklepie możesz dokupić skiny do przedmiotów, efekty, pety, dodatkowe strony do
> skrzynki i miejsca na postacie.
Ale bez tego będzie się dało grać? ( nie cierpię mikropłatności ).

Odpowiedz
Finger00

Da się spokojnie grać bez wydawania ani grosza :)

Odpowiedz
Martius0

> Ale bez tego będzie się dało grać? ( nie cierpię mikropłatności ).
Spokojnie, wiekszość z tego to czysta kosmetyka. Czyste konto ma 24 miejsca na postacie, strony w skrzynce jest chyba 4.

Odpowiedz
Drak

Jak się gra częściej niż raz na miesiąc to niestety istnieje problem z miejscem w skrzynce, które można dokupić. To jedyna mikropłatność, która ma większy impakt na grę. W odróżnieniu od Diablo 3, tutaj pełno jest przedmiotów, które mogą się przydać później, bądź jest to upgrade dla innych postaci. Nie ma domu aukcyjnego więc wszystko trzyma się na zapas, a miejsca mało.

Odpowiedz
Essau

To by była fajna gra, ale tak z 342343 lat temu. Szereg rozwiązań wywodzi się z antyku, a na myśl przychodzą takie starocie jak Diablo czy Sacred. Jedynym fajnym elementem jest rozwój postaci, a to za mało.

Odpowiedz
G TobiAlex

> To by była fajna gra, ale tak z 342343 lat temu. Szereg rozwiązań wywodzi się z antyku,
> a na myśl przychodzą takie starocie jak Diablo czy Sacred. Jedynym fajnym elementem jest
> rozwój postaci, a to za mało.

I o to właśnie chodzi, aby to było stare Diablo czy Sacred. D3 pokazało jakim potrafi być syfem. Zresztą D3 powinno właśnie wyglądać jak PoE. Szkoda, że tak późno to zrozumiałem i prowadziłem "zacięte" boje na rzecz D3.

Odpowiedz
Major345

A takie pytanie, czy będzie polska wersja. Jak tak to kiedy ?

Odpowiedz
antigar921

A mi nadal podoba się bardziej Diablo 3. :)

Odpowiedz
Martius0

> To by była fajna gra, ale tak z 342343 lat temu. Szereg rozwiązań wywodzi się z antyku,
> a na myśl przychodzą takie starocie jak Diablo czy Sacred. Jedynym fajnym elementem jest
> rozwój postaci, a to za mało.
System skili, który pozwala na różne cuda to nic? Rozwnięty pseudo crating-hazard to też nic ciekawego?

Odpowiedz
Adrian7STK

Sprawdzę za kilka dni za pomocą steam'a, choć do tej pory i tak gram w DiabloIII... i raczej będę grał... a PoE będzie na chwilę przerwy np.czekaniem na dodatek RoS, chyba że całkowicie mnie odrzuci już po 1/2h gry.

A tak nawiasem to jaką postać polecacie w PoE, w DIII grałem każdą postacią, ale najlepiej gra mi się DH i Barbarzyńcą, więc może ktoś poleci jakiś podobny odpowiednik w PoE co do tych dwóch wariantów, które wymieniłem ?

Odpowiedz
G Abi_Dalzim

> A takie pytanie, czy będzie polska wersja. Jak tak to kiedy ?
W sieci znalazłem, że polska wersja jest potwierdzona u twórcy gry, ale kiedy będzie, to już nie wiem. Sam czekam na polską wersję (choć w angielską też pykałem i było spoko).

Odpowiedz
G Mysurek

Osobiście strasznie szybko mi się PoE znudziło. Doszedłem do 2 aktu ( gdzieś połowa) dwiema postaciami ale brakuje tam dynamiki akcji i takie tam. Jak to nie przeszkadza to nawet w porządku gra

Odpowiedz
G Deturis

> A sama gra jest dobra, kompletna i rozbudowana. Brakuje mi tylko dynamiki walki z Diablo
> 3. Na pewno trochę pogram, ale głównym H&S zostaje dla mnie D3.
Pograłem już trochę i hm, jakoś Diablo 3 mi bardziej odpowiada. Nie zrozumcie mnie źle, ale gra jest fajna, dobra. No, ale nie ma w nazwie Diablo... A tak na poważnie to po prostu Diablo 3 mi bardziej odpowiada, ale to nie znaczy, że zakończyłem grę w PoE po kilku godzinach, nie, nie. Przejdę na normalu, spróbuje tego nowego bohatera, ot taka odskocznia od gry Blizzarda. :)

Odpowiedz
marlowe85

Pograłem z godzinę i odpuściłem. Może dlatego, że nie grałem nigdy w Diablo 2. Natomiast mam już ponad 20 godz przegranych w miodnego Torchlighta 2, więc chyba trzeba dać jednak PoE szansę po tych pozytywnych komentarzach :-)

Odpowiedz
G haderQ

> Pograłem z godzinę i odpuściłem. Może dlatego, że nie grałem nigdy w Diablo 2. Natomiast
> mam już ponad 20 godz przegranych w miodnego Torchlighta 2, więc chyba trzeba dać jednak
> PoE szansę po tych pozytywnych komentarzach :-)
Prawda jest taka, że zarówno Path of Exile, jak i Torchlight II czy Diablo III zasługują na szansę, bo każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Ja na przykład przy każdej z nich się dobrze bawię i chętnie gram kolejne godziny we wszystkie tytuły. PS. Problemy z logowaniem przez steam minęły z tego co widzę, poza pierwszymi godzinami w których było mega ciężko jest już super.

Odpowiedz
G hammerfall87

Mi też brakuje dynamiki w path of exile dlatego mnie nie wciągnęło czekam aż poprawią diablo żeby tylko nie było jeszcze gorzej :(

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?