Informacje

Deep Silver nie "ogłupi" serii Metro w pogoni za szerszą publicznością

2 Piotr Bajda

Parę dni temu przedstawiciel Deep Silver zapewniał, że seria Metro nigdzie się nie wybiera. Mało tego, wydawca ma co do niej ambitne plany, zakładające wypłynięcie na szersze wody. To rodziło pewne obawy.

Deep Silver nie "ogłupi" serii Metro w pogoni za szerszą publicznością - obrazek 1

Bo niewiele marek zyskało na otworzeniu się na szare masy, prawda? Opiekujący się serią Metro Huw Beynon próbuje uspokoić wiernych fanów:

Media i fani zinterpretowali te słowa jako plan Deep Silver na pozbawienie Metro kluczowych elementów rozgrywki czy "ogłupienie" gry w celu zachęcenia szerszej, casualowej publiki. Rozumiemy obawy i chcemy zapewnić fanów, że Deep Silver nie zamierza pozbawić Metro jej unikalnego DNA.

Rozumiemy, że to dzięki pasji i zaangażowaniu fanów Metro przeistoczyło się z hitu małej grupy w prawdziwy, rozpoznawalny hit. Jakikolwiek kierunek obierzemy z kolejną grą (wciąż jesteśmy na etapie budowania deski kreślarskiej), będzie zbudowana na posępnych, postapokaliptycznych fundamentach atmosfery, angażowania, wyzwania i głębi, które wyróżniają Metro z tłumu.

Jak zatem Deep Silver zamierza trafić do szerszego grona odbiorców? Wyższą jakością, budowaniem świadomości marki i otwieraniem się na graczy. Przykład to port Metro: Last Light na Maca, który wyląduje w przyszłym miesiącu.

To pierwszy etap większej inicjatywy, by przedstawić Metro masom bez narażania na szwank jej najmocniejszych punktów.

Jesteście odrobinę spokojniejsi o przyszłość serii?

2 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G piorko90

Taa...

Odpowiedz
G Sanders-sama

Mam uwierzyć że tylko wydając kolejne gry z serii na inne SO, Metro stanie się bardziej "przystępniejsze"? I think not...
I co z tą gadką odnośnie lepszej jakości? To niby M:LL było słabej?
Jak zwykle mydlą oczy i nie chcą mówić wprost.
Mam nadzieję że nie skończy się jak ze Stalkerami, bo na dzień dzisiejszy chyba tylko Metro oferuje podobne klimaty.

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?