Nordic Games planuje nowego Titan Questa oraz MX vs. ATV

Paweł Pochowski
2013/08/26 16:40

Niestety, wygląda na to, że na Darksiders poczekamy naprawdę długo.

Nordic Games planuje nowego Titan Questa oraz MX vs. ATV

Nordic Games przejęło za blisko 5 milionów dolarów od THQ prawa do wielu tytułów upadłego wydawcy - informowaliśmy o tym kilka miesięcy temu. Niestety, pomimo upływającego czasu, sprawy cały czas nie zostały do końca sfinalizowane. Jak twierdzi Reinhard Pollice z Nordic, wszystko dlatego, iż w upadłej firmie sprzątaniem po upadłości zajmuje się naprawdę niewiele osób, co wydłuża proces dopinania kolejnych formalności.

Jednocześnie Reinhard dzieli się planami na przyszłość dotyczącymi przejętych marek. Okazuje się, co naturalne, że najwyższy priorytet uzyskała seria Darksiders. Drugie miejsce zajęły Titan Quest oraz MX vs. ATV, trzeci natomiast w hierarchii ważności jest Red Faction - wszystko dlatego, że według R. Pollice THQ w zły sposób poprowadziło tę markę i dokonało kilku złych decyzji odnośnie niej.

GramTV przedstawia:

Paradoksalnie, pomimo największego priorytetu, to na najnowszą odsłonę Darksiders prawdopodobnie przyjdzie nam czekać najdłużej. Także nowego Red Faction nie mamy się spodziewać w niedalekiej przyszłości - nowy właściciel praw do tej marki prowadzi co prawda już wstępne rozmowy z byłymi pracownikami studia Volition, ale jak dotąd wszystko bardziej przypomina snucie planów niż konkretne działania.

Największe szanse na nowe odsłony mają Titan Questa i MX vs. ATV. Nordic zdaje sobie sprawę, że wyścigówka ma stałych fanów, którzy czekają z niecierpliwością na kolejną jej odsłonę, co powinno zapewnić jej względny sukces. Także popularne RPG ma znaczne szanse na szybkie wskrzeszenie i nową grę reprezentującą markę. To dość niespodziewana, ale świetna informacja dla fanów obu produkcji. Kto wie, może przy odrobinie dobrych wiatrów, prace nad obydwoma tytułami mogłyby ruszyć w przyszłym roku? Byłoby świetnie.

Komentarze
17
Usunięty
Usunięty
27/08/2013 15:07
Dnia 27.08.2013 o 14:35, czopor napisał:

>Dlatego bardziej wierzę w TQ 2 niż GD. Śmierdzi hipokryzją, bo z tych samych powodów można nie wierzyć w TQ2.

Czemu? Marka zostaje. Świat najprawdopodobniej też, bo nieodzownie wiąże się on z marką. To jest dużo do zbudowania gry. Jako gracza przekonuje mnie to dużo bardziej niż słowa twórców Grim Dawn. Wolę budowanie gry od nowa, uczciwie mówiąc, że robi to nowa ekipa aby wskrzesić TQ (w prawdziwych, Titanowych klimatach!) niż jechanie na sentymentalnym "gra od twórców TQ", kiedy jest to tylko paplanina i zabieg marketingowy. Tu póki co mnie nikt nie oszukuje, więc nie mam powodu odwrócić się od TQ 2, a jedynie czekać z niecierpliwośćią- w przypadku GD wyczuwam zwyczajny skok na kasę jadąc na sentymentach graczy (ale- jak widać po community- udało się to tylko połowicznie, ciągnąc za yerkiem połowę tq.net).O TQ 2 nic nie wiemy, więc z chęcią będę na nie czekał, tak jak czekałem na Grim Dawn tuż po zapowiedzi. Jeżeli późniejsze kroki ekipy z Nordic Games mnie nie przekonają- też się odwrócę. Ale nie widzę tu cienia hipokryzji, bo ufam grze, której poświęciłem dużo, dużo czasu i na której zwyczajnie się znam zarówno od strony społeczności, mechaniki rozgrywki, jak i wszelkiego jej edytowania z pomocą dołączonych programów czy też programów zewnętrznych. Nie ufam zaś ludziom, którzy jadą na sentymentach wydając nową grę opartą tylko na tej samej mechanice, ale NIE będącą już starym, dobrym Titanem tylko h''n''s-em w klimatach, które średnio mi leżą. Angażowanie do projektu yerka i tq.net trochę mnie przekonuje, ale tylko odrobinkę, bo było kilka dużo, dużo lepszych ośrodków związanych z titanem- w szczególności gamona, która z GD wspólnego nic nie ma. Jako Titanowy weteran- nie daję GD kredytu zaufania, ale TQ 2 póki co go otrzymuje- za samo to, że znowu będzie to Titan.

Usunięty
Usunięty
27/08/2013 15:05
Dnia 27.08.2013 o 14:35, czopor napisał:

Śmierdzi hipokryzją, bo z tych samych powodów można nie wierzyć w TQ2.

Niezupelnie. W przypadku TQ2 mamy do czynienia z oryginalna marka, prawami do lokacji, fabuly itp, a co za tym idzie - z szansa na powrot najmocniejszej strony TQ, czyli genialnego klimatu.News narobil mi apetytu i zaluje, ze nie kupilem TQ, jak byl w obnizce 50% podczas wyprzedazy letniej :( Moje oryginalne plytki sa juz w tak fatalnym stanie, ze pewnie nie da sie gry zainstalowac. O ile w ogole je znajde :(

Usunięty
Usunięty
27/08/2013 14:35

>Dlatego bardziej wierzę w TQ 2 niż GD.Śmierdzi hipokryzją, bo z tych samych powodów można nie wierzyć w TQ2.
Trwa Wczytywanie