Nadchodzi kolejna odsłona Jagged Alliance!

Patryk Purczyński
2013/04/11 13:59
5
0

Duńskie studio Full Control pozyskało od bitComposer Games licencję na zrobienie gry z serii Jegged Alliance. Na razie wiadomo o niej tylko tyle, że będzie multiplatformowa.

Nadchodzi kolejna odsłona Jagged Alliance!

Fani serii Jagged Alliance powinni uważnie śledzić wieści z obozu Full Control - studio nabyło bowiem prawa do stworzenia kolejnej odsłony znanej serii gier taktycznych. - Tytuł ten idealnie wpasowuje się w nasze portfolio - zapewnia dyrektor wykonawczy duńskiej ekipy, Thomas Hentschel Lund. - Wraz z X-Comem i Falloutem zdefiniował on cały gatunek i jest częścią naszego DNA - stwierdza.

- Ekipie Full Control przyglądaliśmy się przez ostatnich kilka lat i jesteśmy pod wrażeniem ich podejścia do gatunku taktycznych gier turowych, a zwłaszcza ich niesamowitej pracy wykonanej w celu przywrócenia do życia klasycznej marki Space Hulk - komplementuje Wolfgang Duhr, członek zarządu bitComposer Games. Prace nad nową odsłoną Jagged Alliance ruszą z kopyta po tym, jak zespół zakończy prace nad wspomnianym Space Hulkiem.

GramTV przedstawia:

- Jesteśmy zaszczyceni i podekscytowani tym, że cieszymy się zaufaniem firmy bitComposer Games. Chcemy zapewnić serii świeże, nowe podejście, pozostając jednocześnie wiernymi najważniejszym mechanizmom - dodaje Lund. Bliższych szczegółów na razie nie zdradza. Full Control informuje jedynie, że nowy Jagged Alliance będzie grą multiplatformową.

Komentarze
5
Usunięty
Usunięty
11/04/2013 21:03

Ja chce JA na poziomie JA2 a nie BIA crappu

Usunięty
Usunięty
11/04/2013 15:21

> Jeśli chodzi o tą serię to jestem skrajnie niereformowalnym betonem ;-). Dwójkę po prostu> uwielbiam, zagrywałem się w nią godzinami.>> Tutaj krótka piłka - będą tury, to nabędę :). Nie będzie tur - to oleje tak jak ten niemiecki> rimejk, gdzie tury wywalono... :/ W związku z czym odpuściłem sobie tą profanację. Ot> co :)Podpisuję się pod tym rękami i nogami :) BiA to śmiech na sali... do dwójki nie ma startu.

aope
Gramowicz
11/04/2013 14:16

IMO "niemiecki rimejk" był naprawde udany. Może nie na premierę, ale aktualizacje załatwiły sprawę - zupełnie inna gra w którą naprawdę warto zagrać. System z BiA podoba mi się duuużo bardziej od tego, co było w dwójce - akcje wymagają odpowiedniego zaplanowania, brak w BiA tej dwójkowej cząstki przypadkowości. Chociaż oczywiście można i w stylu dwójki, któraś aktualizacja wprowadziła m.in. mgłę wojny.Nie wiem co wyjdzie z nowej odsłony, ale zaczynam interesować się tematem :]Yachieku - gdzie BiA jest uproszczone? Jako absolutny fan dwójki po ograniu BiA mogę stwierdzić, że jest zupełnie odwrotnie do tego, co napisałeś. Jedyne czego brakuje, to możliwości wysadzania każdej ściany ;) BiA jest zdecydowanie większym wyzwaniem, niż kultowe JA2. Oczywiście mam na myśli wersje bez modyfikacji.
Trwa Wczytywanie