Cloudberry Kingdom - platformówka z losowo generowanymi poziomami od niezależnego studia Pwnee

Małgorzata Trzyna
2013/04/11 16:31
0
0

W Cloudberry Kingdom ponownie pojawi się zagrożenie w postaci potężnej Kuli i szalonego Kobblera, a główny bohater, Bob, po raz kolejny będzie musiał ocalić znudzoną księżniczkę. To jednak nie bajka - tutaj nikt nie żyje długo i szczęśliwie, a miłość nie ma magicznych mocy.

Cloudberry Kingdom - platformówka z losowo generowanymi poziomami od niezależnego studia Pwnee

Cloudberry Kingdom opowiada historię Boba – bohatera platformówki, który w szczytowej formie był 20 lat wcześniej. Teraz jest niski, gruby i zgorzkniały, ponieważ poświęcił całe życie ratowaniu księżniczki, która nigdy go nie pokochała. Fabuła gry stanowi jednak jedynie pretekst, by przechodzić nie kończące się poziomy – wyjaśnił główny inżynier i współprojektant gry, Jordan Fisher.

Esencją gry nie jest historia, ale kolejne levele tworzone w sposób losowy. Twórcom przyświecała idea: czy można stworzyć komputerowy program do generowania kolejnych poziomów, które zawsze da się przejść i które zawsze można dostosować do stopnia trudności wybranego przez gracza? Początki były trudne, a opracowanie właściwego algorytmu, eksperymentowanie i poprawki zajęły cały rok. Zespół jest jednak zadowolony z rezultatów.

Dzięki losowo generowanym poziomom gra zaoferuje tryby rozgrywki niedostępne w innych platformówkach. Pierwszym z nich jest Freeplay, w którym gracze mają możliwość pobawić się różnymi elementami gry, np. zażyczyć sobie ogromnej ilości kul ognia, niskiej grawitacji i jetpacka – algorytm powinien trzymać się tych założeń i stworzyć poziom, który da się przejść. Jeśli będzie wydawało się to niemożliwe, komputer może rozegrać dany level i pokazać, że się da.

GramTV przedstawia:

Drugi tryb – Arcade – jest najważniejszy w grze. Składa się on z niekończącej się liczby kolejnych poziomów, które coraz trudniej przejść a ponieważ są one generowane losowo, nie można nauczyć się ich na pamięć. Niezależnie od tego, jak dobrym graczem jesteś, zawsze będą czekały na Ciebie coraz większe wyzwania. W trybie Arcade będzie można wybrać jeden spośród trzech rodzajów rozgrywki: Time Crises, Hero Rush i Escalation. Twórcy przygotowali również kampanię dla graczy, którzy jednak chcą móc dotrzeć do końca gry.

Cloudberry Kingdom zaoferuje kilka poziomów trudności – od niskiego do hardkorowego. Wygenerowane levele będzie można zapisywać i wysyłać do znajomych. Gracze będą mieli na początku do wyboru 10 bohaterów i możliwość odblokowania kolejnych. Dodatkowo, w Hero Factory będą mogli zaprojektować własną postać – nie tylko wygląd, ale i nadać jej konkretne cechy. Gra pozwoli również na zabawę ze znajomymi w trybie multiplayer (maksymalnie 4 osoby) i współpracy.

Cloudberry Kingdom zostanie wydane przez Ubisoft na XBLA, PSN, PS Vita, Wii U, PC i Maki. Poniżej znajdziecie galerię oraz wideo "Z dziennika developera".

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!