Paradox Interactive anuluje prace nad Magna Mundi

Adam Berlik
2012/06/23 22:51

Magna Mundi, komercyjna wersja modyfikacji do Europa Universalis 3, raczej nie ujrzy światła dziennego. Przynajmniej nie w obecnej formie, gdyż Paradox Interactive wypowiedziało umowę studiu Universo Virtual.

Paradox Interactive anuluje prace nad Magna Mundi

Universo Virtual zostało założone na potrzeby stworzenia gry strategicznej Magna Mundi, będącej pełnoprawną edycją moda do Europa Universalis 3. Jednak w wyniku wielu problemów, jakie pojawiły się podczas produkcji tego tytułu, prace nad nim zostały anulowane przez Paradox Interactive, o czym poinformował producent wykonawczy, Mattias Lilja na oficjalnym forum.

W komunikacie opublikowanym przez producenta wykonawczego Magna Mundi czytamy, że Paradox Interactive rozwiązało umowę z Universo Virtual ze względu na brak postępu, brak zaufania i wewnętrzne kłótnie w zespole developerskim. Lilja wyjaśnia, że przez wiele miesięcy nie wprowadzono istotnych poprawek. Podobno autorzy twierdzili, że gra jest gotowa do wydania, mimo iż zawierała sporo krytycznych błędów zgłaszanych przez wydawcę.

GramTV przedstawia:

Nie można jednak wykluczyć, że Paradox Interactive postanowi kontynuować prace nad grą Magna Mundi we własnym zakresie.

Komentarze
3
Morm
Gramowicz
27/06/2012 20:23

Gra musiała być w koszmarnym stanie skoro sam paradox nie chciałe jej wydać. Nie spotkałem się z ich grami wydabymi w pełni zadowalająco. Nigdy nie byłem w stanie pojąć jak tworzą tak koszmarnie niemrawe silniki graficzne. Pomysły na grę zawsze mieli fajne ale wykonanie beznadziejne.

Silencer_pl
Gramowicz
24/06/2012 10:11

Chyba Paradox wziął do siebie po failu Sword Of The Stars 2 :)

MBi
Gramowicz
24/06/2012 01:09

a ja już myślałem po tytule, że to jakaś indyjska gierka :J