Danny Bilson odchodzi z THQ. Firma zatrudnia współzałożyciela Naughty Dog

Patryk Purczyński
2012/05/30 10:51
2
0

Trwa restrukturyzacja THQ - tym razem zmiany zachodzą niemal na samym szczycie korporacyjnej drabinki. Nowym prezesem został mianowany Jason Rubin, a to nie jedyne roszady w spółce.

Danny Bilson odchodzi z THQ. Firma zatrudnia współzałożyciela Naughty Dog

W THQ idzie nowe. Od teraz osobą odpowiedzialną za rozwój produktów na całym świecie, marketing oraz politykę wydawniczą będzie współzałożyciel Naughty Dog, Jason Rubin. - Jego wkład w ten przemysł mówi sam za siebie - komplementuje dyrektor zarządzający Brian Farrell. Na koncie Rubina znajdują się chociażby Crash Bandicoot czy seria Jak & Dexter.

- To jeden z najbardziej światłych umysłów w tej branży. Wierzymy, że może on odmieniać oblicza gier i wnieść ogromny wkład we wdrożenie naszej strategii dostarczania gier najwyższej jakości - dodaje Farrell. Rubin o swoim nowym pracodawcy, co nie może dziwić, również wypowiada się w samych superlatywach.

GramTV przedstawia:

- THQ ma niesamowite wewnętrzne i zewnętrzne zespoły zajmujące się produkcją, a także ekscytujący kalendarz gier. Ostatnia transformacja firmy w twórcę własnych marek stawia ją w idealnej pozycji do wyznaczania trendów w biznesie gier. Nie mogę się już doczekać rozpoczęcia współpracy z zarządem i realizowania celów wyznaczonych przez spółkę - mówi.

Z funkcją starszego wiceprezesa ds. głównych gier pożegnał się Danny Bilson, z firmy odszedł również dotychczasowy wiceprezes ds. głównych studiów, Dave Davis. Nową osobą odpowiedzialną za strategię THQ będzie Jason Kay, który wcześniej pracował m.in. w Activision, Columbia House i Home Box Office.

Komentarze
2
Usunięty
Usunięty
30/05/2012 12:19

No i zaczyna się dryf. Ostatecznie skończą jak ATARI i będą wydawać tylko gry mobilne.

Kafar
Gramowicz
30/05/2012 12:11

Ciekawe kto się lubi pchać na statek który tonie.. samobójca a może osoba która poszukuje wrażeń? :)