Uprising44 z walorem edukacyjnym

Patryk Purczyński
2011/12/30 11:42

Michał Dziwniel i Konrad Rawiński opowiadali na antenie Polskiego Radia o swojej nowej produkcji, Uprising44. Jednym z tematów rozmowy była encyklopedia w grze.

Uprising44 z walorem edukacyjnym

Encyklopedie to patent zastosowany już w wielu produkcjach. Ostatnio z głośniejszych tytułów wdrożyła go chociażby seria Assassin's Creed. Na podobny krok decydują się twórcy Uprising44. - Gra będzie miała walor edukacyjny w postaci encyklopedii, dotyczącej przede wszystkim pewnych wydarzeń, miejsc, elementów, które znajdą się na ekranie. Będziemy mogli poznać chociażby historię przedmiotów, które są odtworzone z realiów historycznych - mówi na antenie Polskiego Radia Michał Dziwniel.

Po chwili jednak wyjaśnia: - Nie odtwarzamy historii powstania dzień po dniu. Nie zmieniamy historii i powstanie jako całość upada, natomiast zwycięstwo jest (odniesione - dop. red.) w zupełnie innym wymiarze. O jaki wymiar chodzi? Możecie się o tym przekonać, odsłuchując zapis rozmowy, dostępny na stronie Polskiego Radia. Cytowany fragment rozpoczyna się po upływie 3 minut i 10 sekund, ale polecamy cały wywiad.

GramTV przedstawia:

Uprising44 zadebiutuje w przyszłym roku.

Komentarze
17
Usunięty
Usunięty
01/01/2012 20:24

Cóż, niektórzy nie zrozumieją, że książki i historia podawana nam na tacy przez Sowietów to fałsz.Znam osoby starsze, które niedługo dobiją setkę a widzieli, jak ruscy strzelali w tył głowy Polakom a nie tylko stali biernie.Raz sierpem, raz młotem... ;)

Usunięty
Usunięty
31/12/2011 12:51

Dnia 30.12.2011 o 19:43, Adamantium napisał:

Żałosne, że tylko to masz do powiedzenia, co jeszcze bardziej ukazuje twoją niewiedzę i nawet brak umiejętności przedstawienia swoich argumentów. Pozdrawiam również.

Żałosne to są twoje próby udowadniania rzeczy, które nie miały miejsca - naród sowiecki nigdy nie powstał, bo niby gdzie się teraz podziewa? Równie dobrze mógłbyś udowadniać istnienie narodu europejskiego. Zrozum, że Rosjanie nie przerwali swej egzystencji na czas istnienia ZSRR - byli jego rdzeniem, główną siłą, a pozostałe narody były od nich zależne. Nieważne co pisał Lenin lub inny ideolog, ważne są fakty. Opierasz swój tok rozumowania na spisanych ideach, które nigdy nie weszły w życie, pozostając na papierze. Dyskwalifikuje cię to jako partnera do dyskusji, trudno więc przedstawić jakieś kontrargumenty na tezę wziętą z sufitu, tym bardziej, że to nie forum historyczne, a notka o grze, która sądząc po zapowiedziach będzie pomijała niewygodne fakty.Chcesz głosić podobne dyrdymały, narzekać na antykomunizm, sugeruję zajrzeć na forum młodych komunistów polskich - tam znajdziesz szerokie grono słuchaczy.

Usunięty
Usunięty
30/12/2011 21:56
Dnia 30.12.2011 o 20:30, Adamantium napisał:

Sowieci to ludność liczona w milionach... czyli to nie naród, bo to - jak to ideologicznie spuentowałeś - komuchy? Widzę, że nie ma sensu z tobą rozmawiać na ten temat. Zarzucasz mi ideologię, podczas gdy na fakty historyczne odpowiadasz emocjami. Na dodatek prezentujesz jakieś brednie wyssane z palca albo podsłyszane kątem ucha, których nawet mi się nie chce wymieniać. Nie wspomnę już o tym, że próbujesz mi wmówić słowa, których nie powiedziałem (zdanie o Stalinie - gdzie ja napisałem, że jeśli przywódca jest Gruzinem to każdy w ZSRR jest Gruzinem albo przynajmniej większość? ;).

To ja użyję tu pewnej analogi- używa się pojęcia nazistowskie Niemcy, bądź III Rzesza dla okresu 33-45 jednak używa się w odniesieniu do wojsk przymiotnik "niemiecka", a nie nazistowska, do Niemców samych również nie używa się naziści. Mimo iż w poszczególnych częściach waffen SS można było znaleźć Hindusów, Brytyjczyków i wielu innych. Nie ma narodu sowieckiego, bo na tej samej zasadzie można by stwierdzić, że jest język, kultura i tradycja sowiecka (nota bene 2 ostatnie próbowano wprowadzić). Szczerze mówiąc nie wiem jakie książki czytasz, ale ja znajduję przeważnie obie nazwy w odniesieniu struktur czy to cywilnych czy wojskowych, jednak nikt nie zaszedł chyba tak daleko by dawać to w oddzielnej kategorii w kwestii narodowości

Dnia 30.12.2011 o 20:30, Adamantium napisał:

Od siebie polecam również pisanie nazw narodów z dużej litery, chyba, że uważasz znów, iż Rosjanie to mieszkańcy terytorium Federacji Rosyjskiej. Tobie też życzę mniej ideologii, szczególnie tej antykomunistycznej, i więcej racjonalnego spojrzenia - neutralnego - na historię, chyba, że chcesz poklasku populistów.

Moja prawda jest najmojsza, huh? A co jeśli twój punkt widzenia jest błędny i nie jest neutralny?

Dnia 30.12.2011 o 20:30, Adamantium napisał:

Ja sam dyskusję kończę, bo nie ma sensu jej kontynuować, skoro pojawiają się już radykalizmy i ataki okraszone tym, co napisałem na początku tego posta.

Ataki? Raczej wątpliwości- próbowano stworzyć coś co nazywasz narodem radzieckim, oddzielając go kategorią od Rosji, co można dziś zauważyć w sympatii do poprzedniego ustroju.
Trwa Wczytywanie