Nowa gra Playdead będzie "bardziej pokręcona niż Limbo"

Mateusz Kołodziejski
2011/10/30 18:09
5
0

Playdead zadebiutowało w 2010 r. grą Limbo, jedną z najbardziej niezwykłych produkcji dostępnych w cyfrowej dystrybucji. Studio nie spoczywa jednak na laurach i swoje nowe dzieło zamierza uczynić jeszcze bardziej klimatycznym, kolorowym i dziwaczniejszym.

Nowa gra Playdead będzie

Dino Patti, założyciel Playdead rozmawiał z redaktorami serwisu Eurogamer na temat swojego nienazwanego jeszcze projektu i określił go jako ...bardziej szalony niż Limbo, jeśli uznajecie je za szalone. Na pewno pod wieloma względami jest bardziej dziwaczny. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, nowa gra ma dysponować większą paletą barw niż tylko czerń, biel i odcienie szarości. Będzie ona działać na multiplatformowym silniku Unity, stąd można przypuszczać, że pojawi się ona nie tylko na konsolach, ale również na PC i urządzeniach przenośnych. Sam Petti na razie nie wyklucza żadnego scenariusza: Staramy się zakroić nasze działania na jak najszerszą skalę. W tej chwili nie składam żadnych obietnic, bo nie wiem na jakich konsolach ukaże się gra, jakich targów uda się dobić. Ostatnio wyszło świetnie z XBLA. Podoba mi się współpraca z nimi. Ale równie dobrze wyszło nam z PlayStation.

Jeżeli wyczekujecie kolejnych informacji o nowym dziele Playdead, uzbrójcie się w cierpliwość, ponieważ szef studia odmówił zdradzania jakichkolwiek szczegółów do czasu, aż do premiery pozostanie nie więcej niż miesiąc. Sama data wydania również pozostaje tajemnicą, jednak już od wakacji wiadomo, że nadchodząca gra nie pojawi się w tym roku.

Źródło: Eurogamer

GramTV przedstawia:

Komentarze
5
Usunięty
Usunięty
30/10/2011 23:03

No Limbo to tak bardzo dobra i dopracowana gra, że nawet teraz mógłbym im zapłacić za ich przyszłą grę i zwyczajnie na nią czekać, bo na 100% to będzie coś :)

Usunięty
Usunięty
30/10/2011 22:19

can''t wait, na pewno kupie, jak bedzie na xbla

eske
Gramowicz
30/10/2011 21:26
Dnia 30.10.2011 o 18:56, MATEmasagrator napisał:

Zawsze mogliby całkowicie zrezygnować z bieli. Albo czerni. Albo szarości.

Albo z gry :P.
Trwa Wczytywanie