Felieton

Zombie w Dead Rising 2: Off The Record będzie naprawdę dużo

Mateusz Stanisławski, 18 lipca 2011 12:10 0

Dead Rising 2: Off The Record będzie sprzedawany w cenie niższej niż większość premierowych pozycji, ale to nie oznacza, że gra zaoferuje mniej od poprzedników. Ba – takich zombiaków będzie aż o 30 proc. więcej.

Dead Rising 2: Off The Record

Bohaterem gry będzie dobrze znany miłośnikom serii Frank West – fotoreporter, którego animujemy między innymi w pierwszej części cyklu. Ponieważ w Dead Rising 2: Off The Record heros stanie się jeszcze potężniejszy i będzie dzierżył bronie o dużej mocy, twórcy siłą rzeczy muszą zwiększyć liczbę żywych trupów, by wokół sterowanej postaci za szybko nie robiło się pusto.

Miejscami zagęszczenie wzrosło aż o 30 proc. W związku z tym w jednym środowisku znajduje się najprawdopodobniej kilka tysięcy zombie – powiedział w wywiadzie dla serwisu Siliconera producent gry, Jason Leigh. Dokładna liczba nie padła, ale w technologicznej próbce „dwójki” ponoć udało się wygenerować 7 tys. umarlaków – przy czym zaznaczono, że w takich warunkach już wystąpiły problemy z płynnym przemieszczaniem się po lokacjach.

We wspomnianym wywiadzie Jason Leigh powiedział także, że w grze nie zabraknie niespodzianki (a może nawet dwóch) związanej z fabułą. Zwrócił również uwagę na usprawnione narzędzie pracy fotoreportera, czyli aparat, który ma być istotniejszym elementem ekwipunku Franka Westa. – Urządzenie nie tylko pomoże zbierać punkty doświadczenia, ale umożliwi też wykonywanie zadań – powiedział producent gry.

Dead Rising 2: Off The Record pojawi się na trzech platformach – komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Gra trafi na półki sklepowe w pierwszych dniach października bieżącego roku.

Poznaj Humble Curve Digital Bundle
Jade Raymond prezesem Stadia Games and Entertainment
Halo: The Master Chief Collection także dla Windows 7
Konami zapowiedziało trzy pakiety klasyków - 50th Anniversary Collection, Castlevania Anniversary Collection oraz Contra Anniversary Collection
najnowsze