Twórcy World Rally Championship nie boją się Gran Turismo 5

Patryk Purczyński
2010/07/22 17:33
0
0

Na listopad zaplanowano premierę Gran Turismo 5. Miesiąc wcześniej debiutuje World Rally Championship od Black Bean, jednak członkowie ekipy nie zamierzają klękać przed sławnym konkurentem.

"Nie boimy się Gran Turismo" - deklaruje rezolutnie Irvin Zonca, projektant fizyki w World Rally Championship. "Nasza gra jest zupełnie inna od GT" - wtóruje mu dyrektor Fabio Paglianti. "Zapewniamy graczom zupełnie inne doświadczenia. Nasza produkcja jest oparta na oficjalnej licencji, której brakowało na rynku przez lata". Twórcy World Rally Championship nie boją się Gran Turismo 5

W istocie, ostatni raz na maszynie PlayStation WRC było obecne pięć lat temu. "Nie przypominam sobie ponadto, by kiedykolwiek gra na tej licencji pojawiła się na Xboksie czy PC" - kontynuuje Paglianti. Teraz okazję do wzięcia udziału w wirtualnych rajdach WRC będą mieli nie tylko właściciele PS3, ale także komputerów osobistych i Xboksa 360.

Paglianti zwraca ponadto uwagę, że w Gran Turismo 5 zabraknie najnowszych licencjonowanych wozów oraz torów wyścigowych. Z WRC z kolei aż bije prawdziwość. Tu wszystko jest wiernie odwzorowane. "Ktoś, kto nie zna się na tych zawodach, może wreszcie poczuć różnicę między nimi, a całą resztą wyścigów. To gra rajdowa - jest kompletnie odmienna" - rekomenduje.

GramTV przedstawia:

World Rally Championship będzie dostępne na PC, PS3 i X360 od 8 października. Przy okazji odsyłamy na stronę Cynamite, na której udostępniono cały worek nowych screenów z WRC.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!