Beyond Good and Evil 2 wstrzymane

Adam Wieczorek
2009/08/25 11:23
32
0

Fani Beyond Good and Evil będą z pewnością zawiedzeni. Ubisoft poinformował o wstrzymaniu prac nad drugą częścią gry.

Gdy w 2008 roku wyciekły informacje, że trwają prace nad drugą częścią Beyond Good and Evil fani byli wniebowzięci. I choć od początku twórcy wykręcali się od podania szczegółów, było wiadomo, że gra powstaje. Niestety z informacji uzyskanych na targach gamescom przez serwis Gamersyde wynika, że prace nad grą zostały wstrzymane. Nie podano powodu tej decyzji, ani nawet informacji czy produkcja zostanie wznowiona. Beyond Good and Evil 2 wstrzymane

Jeszcze w czerwcu dyrektor Ubisoft Laurent Detoc mówił: To czy Beyond Good and Evil 2 wyjdzie, czy nie jest sprawą otwartą. Nie chcemy opuszczać tego IP, bo ma w sobie dawkę autentyczności. Jest coś czystego w tej grze i szkoda, że niedostatecznie zbudowaliśmy tę markę.

GramTV przedstawia:

Biorąc pod uwagę, że przez rok od ujawnienia pierwszych informacji nie słyszeliśmy o grze nic nowego, można założyć, że projekt nie szedł po myśli twórców i wydawcy. Na otarcie łez przedstawiamy film z rozgrywki, który wyciekł do sieci. Prawda, że gra zapowiadała się smakowicie?

Komentarze
32
Adamido
Gramowicz
25/08/2009 21:48

FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU-Nosz ...Nienawidzę Ubisoftu.

/old_forum/2009_35/20090825214728.jpg" class="ipsAttachLink ipsAttachLink_image">/old_forum/2009_35/20090825214728_m.jpg" class="ipsImage ipsImage_thumbnailed" alt="20090825214728">

hallas
Gramowicz
25/08/2009 20:23

Przyzwyczajcie się. Gry są w tej chwil rozrywką dla mas więc ambitnych i różnorodnych tytułów nie spodziewajcie się po największych wydawcach. Takie są koszta rozszerzania się rynku gier video i czy chcemy tego czy nie, proces zidiocenia gier będzie postępował aż rynek zdominują gry, których odpowiednikiem jest seria filmów American Pie. Prostactwo, niski poziom intelektualny wymagany u odbiorcy, w przypadku gier dochodzi dodatkowo krotki czas przebywania z tytułem (bo mniej niż 10h to mało - gram w starsze gry i one zabierają znacznie więcej czasu - takie Okami zjadło mi 55h przy jednokrotnym przejściu z czego 10h-15h poświęciłem na szukanie sekretów). Ale z drygiej strony - z takim prostackim Assasins Creed to nie chciałbym przebywać dłużej niż 3h... Błędne koło.Nie sądzę, by BG&E2 kiedykolwiek ujrzało światło dzienne. Jeśli jednak to się stanie to mam poważne wątpliwości czy nadal będzie to jedna z najlepszych gier action adventure.

ziptofaf
Gramowicz
25/08/2009 20:15

Ech, jeden z nielicznych tytułów na który czekałem anulowany. Szkoda...

bora
Gramowicz
25/08/2009 19:52

Szkoda. Tak jak już ktoś napisał wcześniej - ta gra zasługiwała na sequel.

Fomorian
Gramowicz
25/08/2009 17:14
Dnia 25.08.2009 o 14:34, Andreal napisał:

Szkoda by było... zwłaszcza, że gra aż prosi się o kontynuację... A filmik w niusie nie jest z rozgrywki, był to żart zrobiony przez ludzi z destructoid.com http://www.destructoid.com/proof-that-beyond-good-evil-2-video-is-from-ubisoft-131744.phtml

Niezupełnie - to filmik autentyczny i na 99.9% kontrolowany wyciek - tylko że raczej nie jest to filmik z rozrywki, a raczej pre-renderowany filmik pokazujący, do czego autorzy dążą. Dopiero później Destructoid zrobił z tego żart, nawiązując równocześnie do wspomnianej przeze mnie wypowiedzi Guillemota o zamierzanym "ukażualowieniu" rozrywki - i tak powstał filmik w podanym przez ciebie linku.

Jumpkov
Gramowicz
25/08/2009 16:53

Boże a ja tak wierzyłem że ta gra powstanie i będzie z tak niewielu dobrych tytułów...

Marloch
Gramowicz
25/08/2009 15:26

Pewne łacińskie słowo mi się ciśnie na usta. Dowód na to, że Ubisoft nie przejmuje się graczami, a dużą sprzedażą danej gry. Jak każdy dzisiejszy wydawca niestety =/

KooK
Gramowicz
25/08/2009 14:49

NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!! Jedna z moich ulubionych gier ma nie doczekać sie kontynuacji?! Przecież jedynka była taka cudowna... Nie rozumiem, dlaczego ludzie nie kupują naprawdę dobrych gier, tylko same Crisisy z "super hiper grafiką" :((...

Andreal
Gramowicz
25/08/2009 14:34

Szkoda by było... zwłaszcza, że gra aż prosi się o kontynuację...A filmik w niusie nie jest z rozgrywki, był to żart zrobiony przez ludzi z destructoid.com http://www.destructoid.com/proof-that-beyond-good-evil-2-video-is-from-ubisoft-131744.phtml

Fomorian
Gramowicz
25/08/2009 14:05

Ech... już od jakiegoś czasu wiem to, bo paru członków forum poświęconego jedynce opublikowało newsy z dwóch stron. Ale, powiem szczerze, spodziewałem się tego - już od jakiegoś czasu wiadomo, że grupa Ancela ma na razie pracować przede wszystkim nad Rabbids Go Home! na DS-a.Biorąc pod uwagę, że przez rok od ujawnienia pierwszych informacji nie słyszeliśmy o grze nic nowego, można założyć, że projekt nie szedł po myśli twórców i wydawcy.Ancel jeszcze w grudniu mówił na Video Games Live w Paryżu, że dostał carte blanche odnośnie tytułu (link: http://www.worthplaying.com/article.php?sid=58434), a tuż po prezentacji filmiku z Pey''Jem na UbiDays 2008 Yves Guillemot wyskoczył, że gra raczej będzie bardziej "każualowa" (link: http://www.edge-online.com/news/ubi-beyond-good-amp-evil-2-more-quotcasualquot). I to, niestety, wszystko.Nie lubię słowa "żal", które tak ostatnio jest nadużywane - ale tu pasuje jak diabli.

arborek
Gramowicz
25/08/2009 14:02

Jak im to się opłaca ?? przez kilka lat pakować w projekt a potem go anulować / wstrzymać ? Szczerze powiedziawszy to była najbardziej oczekiwana prze zemnie gra ;( a teraz tracę nadzieję...

Rumcajsev
Gramowicz
25/08/2009 13:29

Trzy pierwsze "Splinterki" były bardzo fajne, horror zaczął się po tym jak spieprzyli DA. I teraz pod marką skradanki wydają "patsh jezdem Sam Fisher i rozwalam przeciwnikóf".

Poledouris
Gramowicz
25/08/2009 13:22

Wiecie, mamy kryzys, UBIsoft liczy pewnie każde Euro, po co więc pakować pieniądze w świetny projekt, ale odległy, jak można popakować w średniaki w stylu Assassin''s Creed 2 i nowy Splinter Cell, które to mają zostać wydane w najbliższych miesiącach... żal, bo Beyond Good and Evil to o niebo lepsza marka niż dwie wyżej wymienione...

Lord_Wojny
Gramowicz
25/08/2009 13:11

Faktycznie, powoli nie ma na co czekać. Całe szczęście w doskonałą jedynkę można grać do teraz bez najmniejszego kwasu. Ale może wznowią, może wznowią.../Za rok/dwa pozostanie nam tylko skupowanie na aukcjach klasyków, żeby nie zgubić gdzieś pasji/

ibisz
Gramowicz
25/08/2009 12:48

Nie widzę dla siebie żadnej przyszłości po rozpoczęciu roku 2011... W tym roku będzie kilka świetnych tytułów, ale później? Tylko Diablo. A nowy BG&E zapowiadał się wyśmienicie.@AstharielZasłużył... Wg mnie nie zasłużył na to Splinter Cell po poprzedniej wpadce...

Asthariel
Gramowicz
25/08/2009 12:44

Jasna pogoda, a kontynuację Asasyna robią, mimo, że na to nie zasłużył...

Bambusek
Gramowicz
25/08/2009 12:43

Tylko tych fanów wcale aż tak wielu nie ma. To jest jedna z gier, która była świetna, ale się zupełnie nie sprzedała (potem to samo spotkało Psychonauts).

Luzac
Gramowicz
25/08/2009 12:37

<Tu pada wiele bardzo nieprzyjemnych słów>, nie jestem tą informacją zachwycony. BG&E zasługuje na sequel, a to co dotychczas pokazano było naprawdę dobre. Dobrze, że projekt jest tylko zawieszony, bo dzięki temu może być później kontynuowany - zwłaszcza, że odzew fanów jest taki jak widać chociażby tutaj, czyli jedno wielkie "łodafak?!"

likop2
Gramowicz
25/08/2009 12:35

NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE EEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jimmi
Gramowicz
25/08/2009 12:27

Chyba się popłaczą ;(Jakiegoś ścierwa robia od groma sequeli, grac sie w te badziewne gry nie da, a jak jakas perelka jest w produkcji, jak zapowiada sie wprost nieziemsko (vide wyciekly "gameplay?") to anuluja... fuck u ubi!

deecom
Gramowicz
25/08/2009 12:09

kuTwa.

ODIN85
Gramowicz
25/08/2009 12:08

Takie jedno słowo na k mi się ciśnie na usta...

Kirabaxior
Gramowicz
25/08/2009 12:04

NIE, NIE, NIEEEEEE... :(( Nie wierzę! Matko, a tak czekałem na kontynuację tego pięknego dzieła Michaela Ancela ;/ Wierzę, że jeszcze prace zostaną wznowione!

igor8472
Gramowicz
25/08/2009 12:02

Nooo! Taki zły news tydzień po tym jak w końcu jedyneczkę przeszedłem :\. Szkoda ale pół biedy że przynajmniej tylko ''wstrzymane'' a nie wywalone całkiem do kosza...Przypomnia mi się fajny tytuł jedne z recenzji na gog-u. "Good - This game. Evil - No one bought it"...

Ostrowiak
Gramowicz
25/08/2009 12:02

Boo, bojkotujemy Ubi. Czyżby większośc kasy i czasu zajmował AC2? -.-

zawcia
Gramowicz
25/08/2009 12:01

Jedynka była urzekająca, wnioskując z trailera 2 zapowiadała się niczego sobie...no cóż :(

PierwszaLiga
Gramowicz
25/08/2009 11:56

Zastanawiam się and zakupem 1 cześci na PS2 - a co do 2 ? Ehh szkoda.

Damianuss1
Gramowicz
25/08/2009 11:53

A niech ich ... ile to ja czekam na tą drugą część od ukończenia genialnej jedynki : (.

Miko19
Gramowicz
25/08/2009 11:53

Bez komentarza...;(

In_The_End
Gramowicz
25/08/2009 11:53

Wstrzymane, ale na jak długo:|?

ja33no
Gramowicz
25/08/2009 11:46

Jedynka była świetna :(. Może zamiast tego wydadzą starego dobrego Raymana?

alexiej
Gramowicz
25/08/2009 11:43

Szkoda:(