Beyond Good & Evil 2 z kolejnymi problemami. Zmarł dyrektor kreatywny gry

Mikołaj Ciesielski
2023/07/06 13:15
1
0

Emile Morel pracował dla Ubisoftu od 2009 roku.

W styczniu bieżącego roku Ubisoft zapewniał, że Beyond Good & Evil 2 nie zostało anulowane i prac nad grą cały czas trwają. Okazuje się jednak, że zespół odpowiedzialny za drugą część Beyond Good & Evil musi zmierzyć się z kolejnymi trudnościami. W wieku 40 lat zmarł bowiem Emile Morel, czyli dyrektor kreatywny wspomnianej produkcji.

Beyond Good & Evil 2 z kolejnymi problemami. Zmarł dyrektor kreatywny gry

Nie żyje Emile Morel – dyrektor kreatywny Beyond Good & Evil 2

Emile Morel pracował dla Ubisoftu od 2009 roku i w tym czasie brał udział w pracach nad kilkoma tytułami z portfolio francuskiej firmy. Morel był m.in. starszym projektantem Rayman Legends, a w ostatnim czasie – jak wspomnieliśmy wyżej – wspólnie z zespołem rozwijał wyczekiwane od dłuższego czasu Beyond Good & Evil 2.

GramTV przedstawia:

O śmierci dewelopera jako pierwsi poinformowali jego współpracownicy za pośrednictwem portalu LinkedIn (dzięki IGN). Greg Hermittant z Ubisoft Montpellier podkreśla, że Morel był „pozytywną, wrażliwą na problemy innych osobą”. Natomiast producentka wspomnianego zespołu – Gabreille Shrager – zaznacza, że zmarły dyrektor kreatywny był niezwykle dumny z Beyond Good & Evil 2.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
06/07/2023 14:08

Tam ładny bałagan musi być. Przypomnę że gra była zapowiedziana w 2016. Ale pracują nad nią znacznie dłużej. W zeszłym roku pobiła Duke Nukem Forever. 15 lat nad nią pracują.