Wolfenstein II: The New Colossus

Producent: MachineGames Wydawca: Cenega Poland Premiera: 27.10.2017 Gatunek: akcja, strzelanka Wersja językowa: PL/EN, PL, PL KINOWA Wydania tej gry: Wolfenstein II: The New Colossus (edycja premierowa), Wolfenstein II: The New Colossus - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Wolfenstein II: The New Colossus - Digital Deluxe Edition - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Wolfenstein II: The New Colossus - Kroniki Wolności - Season Pass (edycja premierowa)

Wolfenstein II: The New Colossus to pierwszoosobowa strzelanka, która została przygotowana przez studio MachineGames, czyli autorów niezwykle udanego Wolfenstein: The New Order i rozszerzenia Wolfenstein: The Old Blood.


Historia przedstawiona w Wolfenstein II: The New Colossus traktuje o próbie uwolnienia Stanów Zjednoczonych rządzonych przez nazistowskie wojska i jest kontynuacją fabuły zaprezentowanej w Wolfenstein: The New Order. Akcja rozgrywa się w 1961 roku, a gracz przejmuje kontrolę nad słynnym B.J.-em Blazkowiczem, który jako członek ruchu oporu walczy, by ratować swoją ojczyznę. W trakcie zabawy protagonista spotka się z zupełnie nowymi postaciami, ale na ekranie pojawią się także doskonale znani bohaterowie, w tym przede wszystkim Anya.


Wolfenstein II: The New Colossus, podobnie jak Wolfenstein: The New Order, jest grą nastawioną wyłącznie na zabawę w trybie dla pojedynczego gracza. Kolejne misje zabierają użytkownika do Nowego Orleanu, na tereny Manhatannu czy też do miasteczka Roswell. To właśnie tam walczymy z przeciwnikami za pomocą karabinów, pistoletów i innych rodzajów broni, wśród których nie brakuje potężnego Laserkraftwerka czy wyrzutni granatów.

Wolfenstein II: The New Colossus